Міфи про катаракту

Офтальмологами усього світу доведено, що природній процес помутніння кришталика зупинити неможливо.

Про катаракту, найпоширеніше захворювання очей, що виявляється у пацієнтів поважного віку, є чимало інформації. Кожен пропонує свої методи лікування цієї недуги. Хворі часто вдаються до народних методів лікування і тільки згодом, звернувшись до фахівців, шкодують про втрачений час.

Міф 1. Катаракта – не серйозне захворювання.

ФАКТ. Катаракта – одне з найсерйозніших очних захворювань! Це помутніння кришталика, в результаті якого зір стає нечітким, розмитим. Найчастіше виникає у віці після 40 років. На пізніх стадіях кришталик набрякає, що порушує відтік внутрішньоочної рідини. Це призводить до підвищення внутрішньоочного тиску, внаслідок чого розвивається глаукома.

Міф 2. Катаракту можна лікувати без операції, засобами народної медицини.

ФАКТ. На сьогодні не існує засобів, здатних відновити прозорість кришталика.
Офтальмологами усього світу доведено, що природній процес помутніння кришталика зупинити неможливо. Тож лікування краплями чи іншими медикаментами безрезультатне.

Міф 3. Операція займає багато часу.

ФАКТ. Операція триває 15–30 хв. У сучасній офтальмології найдієвішим швидким і безболісним методом лікування є факоемульсифікація катаракти з імплантацією штучної лінзи. Триває така операція близько 15 хв, здійснюється під місцевою анестезією через мікророзріз.

Міф 4. Після операції потрібно довго лежати в лікарні.

ФАКТ. Вам не доведеться лежати в лікарні. Під час факоемульсифікації катаракти пацієнт не відчуває дискомфорту й не потребує стаціонарного лікування. Операція здійснюється без госпіталізації і в цей же день хворий повертається додому. Обмеження на фізичні навантаження і період реабілітації – мінімальні.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook