Лікар народної медицини, доктор біологічних наук Юрій ПОПОВ розробив комплекс вправ для довголіття й омолодження, у тому числі для лікування та профілактики захворювань хребта і всього організму й нормалізації обміну речовин.
Одна з таких вправ діє на поперековий і крижовий відділи хребта)
– Ця вправа зменшує поперековий лордоз і ефективно збільшує рухливість хребців у поперековому відділі хребта, – зауважує лікар. – При цьому поліпшується циркуляція крові в ногах (це важливо для людей, у яких постійно мерзнуть ноги), зменшуються або зникають судоми в ногах. Після виконання декількох циклів цієї вправи зникає перевтома після фізичної або розумової праці, поліпшується настрій, особливо у дітей. Якщо виконувати вправу регулярно, зміщені хребці стануть на своє місце.
У літературі, яку видає бомбейський інститут, багаторазово згадується про те, що за допомогою цієї вправи поліпшуються функції статевих залоз: вони міцніють і молодіють. Вправа також стимулює діяльність підшлункової залози, печінки, нирок, селезінки і надниркових залоз, регулює місячні у жінок.
– Цю вправу я розробив для розтягування хребта у поперековому відділі, – каже Юрій Попов. – Але потім з’ясувалося, що вона входить і в комплекс йогівських вправ під назвою «соха».
Ось як про неї пишуть в одному з підручників з йоги: «Люди з великими жировими відкладеннями у ділянці живота матимуть з віком серйозні проблеми. Цю вправу треба виконувати щодня, особливо жінкам, адже вона сприяє зменшенню жирових відкладень на животі.
Цю вправу треба виконувати дуже обережно людям з отверділим хребтом, застерігає автор. Вона корисна для людей, яким більше сорока: запобігає затвердінню хребта, що своєю чергою попереджує передчасне старіння організму».
Для виконання вправи треба лягти на спину, випростатися, ноги випрямити і витягнути, руки витягнути у горизонтальній площині за головою, пальцями однієї руки обхопити великий палець другої. Напружити все тіло, плавно і енергійно (бажано втягнувши живіт), тримаючи груди, голову і руки на одній лінії, піднімати витягнуті ноги і нахиляти до голови і далі за голову, намагаючись пальцями ніг дістати підлоги, потім плавно повернути ноги у вихідне положення. Виконати вправу кілька разів. Усю увагу, виконуючи вправу, зосередити на поперековому відділі хребта.