“Ну на кого ти будеш схожа без волосся?!”
– Нізащо! Я проти! Ну на кого ти будеш схожа?!
– Мамо, тату, це моє рішення і рішення мого класу. Мені теж лячно, але зробіть це.
* * *
– Хлопці, ви здуріли?!! Ти ж батько! Скажи йому щось. Зима на носі. То ж у голову буде холодно. Хіба нема іншого способу, щоб її підтримати?
– Наш син так вирішив. Давай будемо на його боці і на боці його колективу.
* * *
– Я відмовляюся на це дивитися! Такі кучерики, таке густе!
– Нічого, жінко. Буде ще густіше. Але ти тільки подумай – які ж вони молодці!
* * *
– Мамусю, мені так боязко. Підтримай мене. Це ж лише якийсь місяць, а потім буде “їжачок”. Бо ж я не можу цього НЕ зробити. Всі – то всі.
* * *
– Я зараз директору подзвоню! Що це за вибрики? Хто це таке придумав? Ну на кого він буде схожий? На арештанта?
– Кохана, я вже класному дзвонив. Так треба. Це рішення всіх учнів його класу.
“Ну як я туди піду така? Мене ж там усі засміють!”
У цей осінній вечір подібні емоційні розмови й навіть скандали звучали ще в двадцяти квартирах цього мікрорайону. Крім однієї оселі, де було тихо і трохи сумно. Дівчинка Софійка плакала.
– Ну як я туди піду така? Мене ж там усі засміють! Особливо Анжела і Вероніка… Вони й так мене недолюблювали. А їх у класі всі дівчата слухають. Та й хлопці.
Вона заридала, сидячи на підлозі, сховавши обличчя в мами на колінах. Та гладила її по голівці.
– Квіточко наша, головне, що ти вдома. Головне, що цей жах вже в минулому. Ти така сильна. Все буде добре. Тебе тато проведе завтра. Твої друзі вже виросли за той час, поки ти їх не бачила. Вони все зрозуміють.
Плечі дівчинки здригалися від схлипувань.
– А Даня? Він смикав мене за кіски… За що він тепер смикатиме? Я нікуди не піду-у-у-у-у…
Софійка днями повернулася з клініки, де вона кілька місяців боролась за життя, переносячи хімію за хімією. І таки хвороба здалась, відступила. Молодий організм і жага до життя перемогли. Дівчинка вже мала повернутися до школи й до навчання. У той вечір вона плакала в материну спідницю, а неня ніжно гладила її бліду голівку, де зовсім не було волосся.
Історія про Різдво та доброго хлопчика, до якого прийшов Ісус
“Шапки я не зніматиму”
Вранці до школи підійшли двоє. Чоловік вів за руку дівчинку з почервонілими очима. Вона була в спортивній шапочці аж на вуха. Лагідне осіннє сонце не пекло, а звеселяло світ. Перший урок вже почався.
– Тату, я почекаю перерви. Можна?
– Хороша моя, нічого не бійся. Згадай, через що ми пройшли. Знай, що я завжди з тобою тут і подумки. Твій класний керівник Володимир Михайлович все знає. Просто постукай і заходь. Ти в мене дуже сильна. Я люблю тебе і пишаюся тобою. Вперед. З Богом!
– Але шапки я не зніматиму.
Софійка швидко обійняла тата і зайшла в приміщення школи. У двері класу боязко постукали.
– Заходьте, – Володимир Михайлович зупинив розповідь і повернувся до входу в клас. В дверях стояла його учениця з заплічником, в курточці і в шапочці, хоч було ще досить тепло.
– О! Софієчко! Ми раді тебе бачити! Проходь, будь ласка. Нарешті ти повернулась, – учитель стояв біля вікна з дійсно дуже радісним виразом обличчя.
Підбадьорена вчителем дівчинка зайшла в клас, дійшла до середини і, піднявши нарешті голову на своїх однокласників, остовпіла.
У класі всі учні сиділи в геть подібних до її шапочках на головах по самі вуха. Але очі у всіх хитро блищали.
Історія про вчителя від Бога. Ось що зробив учитель, коли спіймав одного з учнів на крадіжці…
Сюрприз!
Раптом по чиїйсь майже нечутній команді кожен схопив себе рукою за свій головний убір і, стягуючи його, всі закричали одностайно:
– Сюрприиииииз!!!
І весь клас аж засвітився двадцятьма п’ятьма лисинами, які були такі свіжо стрижені, що аж синюваті. Від побаченого Софійка поточилася і, щоб не впасти, сперлася плечима на дошку на стіні.
– О, Боже! – тільки й змогла тихо вимовити мала.
Вона підняла руку і стягнула з безкосої блідесенької голови й свою шапку. Сльози рясними горошинами потекли з її очей. Вона сміялась і плакала одночасно. Лисоголові хлопці і такі ж дівчата кинулися до Софійки і почали по черзі її обіймати. Деякі брали долонями її голівку і дотуляли очі-в-очі до своєї, також голомозої, голови лобами. Всі посміхалися і шуміли. Багато хто був з мокрими очима.
“Привіт!”, “Вітаю!”, “Ти перемогла!”, “Ми раді тебе бачити!”, “Ти – крута!” – звучало навперебій різними дитячими голосами. Шморгаючи носами, її радо обійняли і Анжела, й уже зовсім не кучерява Вероніка, а лисий Даня потис за плечі й забрав у неї рюкзак.
Володимир Михайлович стояв збоку і мовчки втішався від споглядання такого радісного учнівського гармидеру в класі. Він посміхався і прямо світився всім обличчям.
Як же він любив цих усіх своїх тимчасово лисих зірвиголів і як неймовірно пишався ними, їхнім на все життя незабутнім і основоположним рішенням і вчинком! По щоці його неприховано повзла скупа чоловіча сльоза. Сльоза радості й ПЕРЕМОГИ життя.
Це був урок історії України. Новітньої історії. Незабутній урок для всіх.
Лагідне бабинолітнє сонце посміхалося крізь вікно, виблискуючи на 27-ій у цьому класі повністю лисій голові вчителя.
_______
Подібну історію колись підчитав в оповіданнях Бруно Ферреро. Видозмінив по пам’яті на свій лад.
Автор – Володимир Голота
Post Views: 42