Лікує …холод

Корисний засіб від болю - льодяний валик. Для його приготування беруть склянку з-під йогурту, наповнюють водою і ставлять в морозильник.

До холоду себе потрібно привчати. Окрім того, будь-яке загартування вже саме по собі є чисткою організму.

Методів загартування багато – від обливання холодною водою з відра і до загортання в мокре простирадло і теплу ковдру. Але починати взимку моржувати ні з того ні з сього категорично забороняється. Може вийти з ладу терморегуляторна система, яка в міського жителя і так не дуже. Тому перш ніж обтиратися снігом чи обливатися з відра на морозі, потрібно просто бодай привчити себе до холодної води. Для цього годяться і обливання, і обтирання мокрим жорстким рушником, миття ніг у холодній воді перед сном.

Виняток становлять тільки банні процедури – після них цілком доречний контрастний холод. Найкраще для цього підходить обливання чи занурення в крижану воду, але обов’язково з головою. Тоді настають ті самі приємні млості, заради яких і ходять у лазню. Такі контрастні процедури звільняють майже літр крові, яка постійно „зберігається” у нас в селезінці: від холоду судини звужуються, а тиск крові в них збільшується. Таким чином усі тканини щільно насичуються киснем, а окрім того, відбувається викид гормону радості – ендорфіну. Звідси й задоволення.

Лікування холодом
Є такий напрямок в медицині, як кріотерапія – лікування холодом. Його прихильники вважають, що лікування холодом виправдане з точки зору фізіології людини, адже холодових рецепторів на шкірі людини вдесятеро більше, ніж теплових.

Лікування холодом легко провести в домашніх умовах, поклавши в морозильник торбину з підсоленою водою. Масажування льодом хворих місць створює спазмолітичний ефект, знімає больовий синдром, блокуючи нервові закінчення. Так, приміром, притупляють біль при гострому нападі остеохондрозу чи люмбаго. Пластикові торбинки для льоду чи спеціальні компреси у вигляді герметично запаяних подушечок легко накласти як пов’язку на колінний суглоб, ділянку довкола носа (якщо потрібно зупинити кров). Рекомендують накласти лід на 2 – 4 хвилини, після чого відкласти лід і відпочити кілька хвилин, потім процедуру повторити. Коли шкіра почервоніє, хворе місце потрібно закутати.
Для холодного компресу на спину беруть махрового рушника, занурюють його в холодну воду і ретельно викручують. Потім залишають його на дві-три години в морозильнику.

Рушника, який замерз, легко розгорнути і накласти на спину – біль минає майже одразу. Але прикладання холодного компресу не тільки тамує біль. Вже через кілька хвилин після його застосування приплив лімфи і крові в судинах сповільнюється удвічі. Тому якщо лікування холодом розпочати негайно, то навіть при сильному ударі не з’явиться синець чи набряк. Але через кожні три-п’ять хвилин потрібно робити перерви, особливо у тих випадках, коли з’являються больові відчуття холоду. У будь-якому разі на ділянках тіла, небагатих жировими тканинами, використовувати холод можна не більше ніж десять хвилин. Інакше порушується кровообіг, що призводить до погіршення живлення тканини і реального обморожування.

Корисний засіб від болю – льодяний валик. Для його приготування беруть склянку з-під йогурту, наповнюють водою і ставлять в морозильник. Коли вода почне застигати, встромляють у склянку дерев’яну лопаточку, наприклад, від морозива. З її допомогою буде легко вийняти льодяний валик. Використовуйте його для розтирання хворих ділянок тіла. А щоб завше мати напохваті засіб для першої термінової допомоги, маленькі пластикові торбинки заповнюють сочевицею і кладуть у морозильну камеру. Якщо є потреба, у вас завше напоготові холодний компрес, який після використання можна знову покласти в холодильник для „підзарядки”.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook