Лікування катаракти не можна відкладати

Катаракту неможливо вилікувати за допомогою дієт, медикаментів, народних засобів, лазерного або терапевтичного лікування. Допоможе тільки операція.

Катаракта – це помутніння кришталика. Крізь «брудне вікно» багато не побачиш. З роками хвороба прогресує: ділянка помутніння збільшується і зір знижується. Катаракту неможливо вилікувати за допомогою дієт, медикаментів, народних засобів, лазерного або терапевтичного лікування. Єдиний спосіб повернути втрачений зір – операція. Тому рано чи пізно кожен, хто почув діагноз «катаракта», вирішує зробити операцію. Друге найважливіше рішення – де цю операцію зробити?

ЯКОЮ МАЄ БУТИ СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА

Виявити катаракту на початковій стадії неможливо без офтальмологічного огляду. Видимих симптомів на ранній стадії взагалі немає. З розвитком захворювання погіршується зір: пацієнт починає бачити предмети нечітко, немов вони знаходяться в тумані, підвищується чутливість при погляді на яскраве світло, погіршується нічний зір, послаблюється колірне сприйняття. Комплексне діагностичне обстеження ока є першим і найважливішим етапом для подальшого лікування катаракти.

Для діагностики катаракти застосовуються традиційні види обстеження. Для початку офтальмолог перевіряє гостроту і поля зору, оглядає очне дно, вимірює очний тиск. Також визначається передньо-задня вісь ока і заломлююча здатність рогівки. Відбувається вимірювання розмірів кришталика та прогноз моделі штучного кришталика. Для того, щоб визначити точні параметри інтраокулярної лінзи (штучного кришталика), який буде імплантуватися в око під час операції, проводиться лазерна або ультразвукова біометрія. Повне діагностичне обстеження з використанням сучасного обладнання займає близько години. Усі процедури абсолютно безболісні для пацієнта, оскільки більшість тестів проводиться безконтактно.
Краще, якщо катаракта буде виявлена на ранній стадії, тому після 40 років треба обов`язково 1 раз на рік проходити профілактичне обстеження.

ЕТАЛОН – ОПЕРАЦІЯ БЕЗ БОЛЮ, ШВІВ І ШПИТАЛІЗАЦІЇ

Єдиний спосіб повернути втрачений зір – заміна помутнілого кришталика на штучну інтраокулярну (внутрішньоочну) лінзу – ІОЛ. Операція з видалення катаракти визнана Всесвітньою організацією охорони здоров’я єдиною повністю реабілітуючою операцією серед усіх (і не тільки очних) хірургічних втручань. Найсучаснішим і найменш травматичним способом видалення катаракти сьогодні є факоемульсифікація з імплантацією лінзи.

Перед операцією виконується місцева крапельна анестезія без застосування уколів. Потім хірург робить мікророзріз, що більше нагадує прокол (від 1,8 до 2,2 мм). Надалі всі маніпуляції під час операції здійснюються через нього. Після імплантації ІОЛ мікророзріз самогерметизується і не вимагає накладення швів. Займає операція, як правило, 10–15 хвилин і проходить абсолютно безболісно.

Пацієнт досить добре бачить уже через кілька годин після хірургічного втручання, а максимальна гострота зору відновлюється за період від двох днів до тижня. Така операція є високотехнологічною, що забезпечує мінімальні операційні та післяопераційні ризики, швидку реабілітацію.

ЯКИЙ КРИШТАЛИК ОБРАТИ

Суть методу видалення катаракти – у заміні природного помутнілого кришталика на штучний. Якість зору пацієнта в подальшому житті залежить від вибору моделі штучного кришталика – ІОЛ.

Пацієнт обирає кришталик після проведення передопераційного обстеження та консультації з лікарем. Треба вибрати ту з лінз, яка буде максимально відповідати саме вашим потребам, вашому способу життя і підходити саме для ваших очей. Різниця між моделями кришталиків пов’язана з матеріалом, який використовується, і формою ІОЛ. Від якості лінз залежить якість зору після операції, ймовірність ускладнень у ранньому і пізньому післяопераційному періоді, наявність або відсутність захисту сітківки від шкідливих зовнішніх впливів. Варто обирати найкращі сертифіковані в Україні моделі інтраокулярних лінз (ІОЛ) від відомих світових виробників США, Великобританії і Німеччини.

Від вибору ІОЛ залежить вартість операції. Але заощаджувати на цьому не варто. Пам’ятайте, що ви вибираєте собі лінзу на все життя. Від вашого вибору залежить те, наскільки повноцінно ви будете радіти життю, наскільки яскравим ви побачите світ і наскільки задоволеними залишитеся своїм вибором в майбутньому.

ЯК ОБРАТИ МЕДЗАКЛАД ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ

Три основні критерії вибору клініки:

1. ФАХІВЦІ. Професіоналізм медичного персоналу і висока кваліфікація всіх без винятку фахівців є одним із найважливіших критеріїв у виборі медзакладу, де робитимете операцію. В установі мають працювати лікарі з багаторічним досвідом роботи, через руки яких пройшли тисячі пацієнтів. Клініка має спеціалізуватися на наданні медичної допомоги хворим із катарактою, а також пропонувати широкий вибір інших послуг, у тому числі ведення хворих із різними ускладненнями і хронічними патологіями органа зору.

2. УСТАТКУВАННЯ. Треба обирати медичний заклад, оснащений найсучаснішими зразками техніки провідних світових виробників. Це дозволяє фахівцям клініки проводити точну діагностику і виконувати операції будь-якого ступеня складності, а також забезпечує можливість якісного спостереження в післяопераційному періоді.

3. ПРИНЦИПИ. У закладі мають керуватися принципами мінімізації кількості відвідувань для хворого, забезпечувати максимально зручні умови для пацієнта, підтримувати високий рівень обслуговування і доступний рівень цін на послуги.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook