Лікування гінгівіту: що робити, коли виникла проблема з яснами?

Гінгівіт – це серйозне, але виліковне захворювання ясен. Зверніть увагу на його перші симптоми і зверніться до лікаря, тоді вдасться уникнути небажаних ускладнень.

Набряк ясен, запалення, кровоточивість під час чищення зубів – це дуже поширена проблема, яку часто ігнорують. І даремно! Описані симптоми має гінгівіт – початковий етап захворювання ясен. Якщо його не лікувати на ранній стадії, можуть розвинутися серйозніші проблеми, як-то пародонтит, що може призвести до втрати зубів. У цій статті ми розповімо, як розпізнати гінгівіт, звідки він береться, як його лікувати і профілактувати.

Що таке гінгівіт і звідки він береться?

Гінгівіт – це запалення ясен, яке розвивається внаслідок накопичення бактерій на поверхні зубів та в просторі між ними. Ясна червоніють і набрякають, іноді кровоточать під час чищення зубів. Лікування гінгівіту на ранній стадії допомагає запобігти серйознішим ускладненням, наприклад, пародонтиту – хронічному захворюванню ясен, внаслідок якого руйнується кісткова тканина, утворюються глибокі кишені між зубами та яснами, випадають зуби. Цікаво, що результати дослідження показали, що хронічні захворювання ясен можуть бути пов’язані з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, діабету та проблем із дихальною системою.

Однією з головних причин гінгівіту є неналежна гігієна ротової порожнини. Коли ми недостатньо ретельно чистимо зуби, на них накопичується зубний наліт. З часом він твердіє та перетворюється на зубний камінь, що подразнює ясне і викликає їхнє запалення.

Також є інші причини розвитку гінгівіту:

  • Неправильне харчування, особливо нестача вітамінів і мінералів, які підтримують здоров’я ясен.
  • Куріння і вживання алкоголю, які послаблюють імунну систему та погіршують стан ротової порожнини.
  • Гормональні зміни, наприклад, під час вагітності, що можуть впливати на стан ясен.
  • Зниження імунітету через стрес, хронічні захворювання або вживання деяких ліків.

Як розпізнати гінгівіт?

Гінгівіт зазвичай не викликає болісних відчуттів, тому тривалий час його не помічають або ним нехтують. Однак є кілька симптомів гінгівіту, на які слід звернути увагу:

  • Почервоніли та набрякли ясна.
  • Під час чищення зубів на зубній щітці або під час полоскання рота помітні сліди крові.
  • З’явився неприємний запах із рота.
  • Ясна стають чутливими або болючими.
  • Є враження, ніби хитаються зуби.

Якщо ви помітили хоча б один із цих симптомів, зверніться до лікаря. Не допускайте, щоб захворювання перейшло у запущену стадію! Своєчасний візит до стоматолога допоможе поставити правильний діагноз і почати лікування, щоб запобігти ускладненням.

Гінгівіт
Гінгівіт – це запалення ясен

Як лікують гінгівіт?

Діагностувавши гінгівіт, стоматолог може запропонувати зробити професійне чищення зубів, щоб видалити зубний наліт і камінь, що є основною причиною запалення ясен. Звичайною зубною щіткою його видалити неможливо!

Надалі слід ретельніше ставити до гігієни ротової порожнини, щоб проблема не повернулася. Ось основні кроки, яких потрібно дотримуватись:

  • Чистити зуби двічі на день, використовуючи якісну зубну щітку.
  • Регулярне використовувати зубну нитку, щоб видалити наліт між зубами.
  • Полоскати ротову порожнину антисептичним засобом, який допомагає зменшити кількість бактерій у роті.

Щоб надалі запобігти розвитку гінгівіту, також слід звернути увагу на своє харчування та психічне здоров’я.

Як на здоров’я ясен впливає харчування і стрес?

Збалансоване харчування відіграє ключову роль у підтриманні здоров’я ясен. Деякі продукти можуть зміцнити ясна і запобігти гінгівіту. Вживайте більше продуктів, які…:

  • багаті на вітамін С (цитрусові, ягоди, яблука): вони допоможуть зміцнити сполучну тканину ясен;
  • з високим вмістом кальцію (молочні продукти, зелені овочі): вони зміцнюють кісткову тканину;
  • зелень: містить антиоксиданти, які допомагають боротися із запаленнями.

Вживайте якомога менше цукру, щоб зменшити ризик розвитку зубного нальоту.

Психічне здоров’я також відіграє вагому роль у здоров’ї ясен. Загалом стрес сприяє підвищенню рівня кортизолу і здатен ослаблювати імунітет, тому організму у постійному стресі складніше боротися з бактеріями в ротовій порожнині. Звідси ослаблення ясен і розвиток запальних процесів.

Тому для профілактики гінгівіту і здоров’я ясен важливо намагатися уникати стресів і підвищувати опірність організму до стрес-факторів. У цьому допомагають регулярні фізичні вправи, медитація, збалансований режим сну, проведення достатньої кількості часу на свіжому повітрі. Усе це також сприяє зміцненню загального стану здоров’я, хорошому самопочуттю і гарному настрою.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook