Город Квітник

Красива ідея: смачна клумба. Що на ній посадити

Пропонує вам не робити ні квітника, ні городу… а щось набагато оригінальніше! Посадити на декоративні грядки корисні рослини.

 

ОВОЧЕВИЙ КВІТНИК. Овочі не тільки смачні і корисні, але й неймовірно красиві! Зелений салат, фіолетовий базилік, перець і капуста (листкова, червонокачанна, броколі, цвітна, брюссельська), яскрава витка квасоля, мангольд (дуже смачний листковий буряк), хрін. Для правильної організації простору розмістіть такий садочок ближче до паркану, до ряду плодових дерев або стриженого живоплоту.

САДОК ПРЯНИХ ТРАВ. Їх вирощує кожен: там грядка, там дві. А ви спробуйте посадити пряні трави разом на одній невеликій декоративній клумбі. Вона буде доречною біля зони барбекю. Не забудьте про базилік, кучеряву петрушку, кріп, цибулю, часник. До речі, більшість прянощів добре почуваються серед каміння у рокарії. Камені, накопичуючи денне тепло, віддають його ввечері, створюючи ідеальний мікроклімат для рослин.

ЧАЙНА КЛУМБА. Якість теперішнього купованого чаю бажає кращого. Тому варто власноруч вирощувати рослини для приготування цього напою. Краще для цього виділити окремий клаптик землі, наприклад біля ганку. Річ у тім, що рослини, які додають у чай, ароматні, адже містять багато ефірних олій. Спробуйте зробити декоративну композицію із м’яти, меліси, лікарської ромашки, лаванди, чебрецю, цикорію, лісової суниці.

ГРЯДКА-АПТЕЧКА. Для такої клумби слід обрати декоративні рослини з лікувальними властивостями, наприклад нагідки, цикорій, м’яту, фіалку, череду, материнку, лимонник китайський, женьшень, елеутерокок, мати-й-мачуху та інші. Трави і квіти слід збирати за доброї погоди, сушити у тіні і зберігати у полотняних торбинках.

Дата публікації: 29.05.2018 img Поділитися