Сад Садиба

Гниє виноград? Ось чим його треба обробити!

Одна з найбільш небезпечних захворювань винограду — це гниль. Вона буває сіра, біла та чорна. Гниль може знищити весь врожай винограду. Ось як з нею боротись… 

Біла гниль 

Ягоди винограду вкриваються жовтими плямами, починають всихати та зменшуватись в розмірі. Згодом на них з’являється цвіль, інколи деякі плями переходять навіть на виноградні лози. Шляхом зараження інфекцією є зовнішнє ушкодження грона.

Чорна гниль 

Ця гниль зимує в землі та на виноградних лозах. В процесі зростання нових стрілок та утворення ягід, хвороба поступово переходить на них. Листя вкривається бурими плямами, а по краях з’являється чорна облямівка. Грона ягід на вигляд стають ніби вдавленими та обпеченими, а згодом взагалі стають зморщеними й чорними.

Сіра гниль

Це страшенна напасть всіх городніх культур. Вона вражає все навкруги та нещадно знищує рослини.

Розпізнати її дуже просто, бо на листках з’являються невеликі коричневі плями вкриті сіруватим нальотом. З часом воно засихає, а лоза вкривається сірувато-брудною пліснявою. Рослина може загинути.

Гниль з’являється на гронах винограду в разі його механічного ушкодження чи після того, як випав град, який може добряче потрощить не тільки ягоди. На дозріваючі грона часто нападають цілі зграї ос, які виїдають врожай вщент. Під час різкого переходу від спеки до затяжних дощів, відбувається розтріскування ягід. При косінні міжрядь мотокосою, гілочки рослин, які розлітаються навкруги, пошкоджують шкірочку ягідки, наражаючи її на швидке зараження гниллю.

Як боротись 

Коли виноград уже доспіває, обробку хімічними препаратами проводити небезпечно. Тому слід скористатися народними засобами.

Для цього візьміть 40-70 г звичайної харчової соди й розчиніть її у відрі води. Обробляти виноград цим розчином три рази на місяць.

З ранньої весни потрібно регулярно проводити обробку рослин такими фунгіцидами як Ронілан та Роврал. Або тими, що застосовують в боротьбі проти мілдью.

Від чорної гнилі використовують таку суміш як Ридоміл Голд 25 гр. та Тіовіт Джет 60 гр., розводять у 10 л води.

Потрібно слідкувати, щоб кущі винограду не були сильно загущеними та мали добре провітрювання й вчасно видаляти пошкоджені у гронах ягоди.

Дата публікації: 10.08.2020 img Поділитися