Кашель, температура, втрата апетиту? Причиною можуть бути глисти

Батьки обов’язково беруть на прогулянку і сочок, і печиво, але не завжди згадують про вологі серветки чи спеціальний спрей-очисник для рук. А потім доводить виганяти «чужих» з організму. Як це зробити, консультує лікар.

Консультує лікар-педіатр Ольга ОЛЕКСЮК

Гельмінти, або просто глисти, є чужими в організмі людини. Ці чужі паразитують, тобто живуть за рахунок господаря, обкрадаючи та завдаючи шкоди йому. Господарем можуть бути люди, домашні або дикі тварини, птахи, риби, які своєю чергою доставляють яйця глистів у навколишнє середовище.

– У нашому місті, як і в більшості інших міст України, відсутні майданчики для вигулу домашніх тварин, – пояснює лікар. – Собак вигулюють в парках, школах, не обминають також і дитячих майданчиків. Домашні та бродячі тварини (а їх із кожною весною більшає) залишають з екскрементами мільйони яєць гельмінтів, які, потрапляючи в ґрунт, стають інвазивними, тобто заразними.

Більшість гельмінтів мають два періоди розвитку, де організм людини або тварини виконує роль основного чи проміжного хазяїна.

До найвідоміших належать аскариди та гострики, які дуже часто вражають дітей. Діти брудними руками заносять яйця чужих до рота. Потім яйце потрапляє у кишківник, залишаючи позаду стравохід та шлунок. Навіть кисле середовище шлунка не може вбити яйце.

У кишківнику із яйця виходить личинка, яка встромлюється йому в стінку, пробиваючи в ній хід до кровоносної судини, де з потоками крові потрапляє до легенів.

– У цей час у дитини можуть проявитися симптоми інтоксикації, – розповідає педіатр. – Підвищується температура тіла, втрачається апетит, погіршується самопочуття, а коли личинки потрапили до легенів – дитина починає кашляти. Кашляє довго, і такий кашель не піддається лікуванню навіть найкращими засобами.

З мокротою при кашлі людина ковтає личинку, яка дозріла, вона потрапляє знову у кишківник, де розвивається доросла аскарида, яка вже через деякий час в змозі відкладати яйця.

За словами лікаря, при дослідженні калу на яйця глистів не завжди їх знаходять, але зараження вже відбулось. Тому дати точну відповідь, є чужі в організмі чи ні, тільки за лабораторними дослідженнями не завжди доцільно. Лабораторна діагностика – це тільки додатковий метод виявлення зараження глистами.

– Ніколи не треба нехтувати консультацією лікаря з повним оглядом та УЗД, рентгеном, – наголошує Ольга Олексюк. – Також не треба займатися самолікуванням фармацевтичними препаратами, які мають певні протипоказання та побічну дію. При призначенні препаратів від глистів треба обов’язково оцінити всі ризики та користь.

Встановлено, що під впливом базисної терапії у хворих на гельмінтози відбувається подальше поглиблення дисбіозу кишківника, пригнічення системи антиоксидантного захисту, посилюються процеси інтоксикації організму. Окрім того, виявлена її недостатня ефективність.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook