Поради імунологів тим, кому набридло постійно хворіти

Ось поради імунологів і вчених, які активно борються з міфами про те, як працює наш імунітет і чи можна його взагалі зміцнити.

Щоб не захворіти, постійно працюючи з хворими людьми та покращити імунітет, багато лікарів дотримуються простих правил. Серед них є ті, якими лікувалися ще наші бабусі, хоча наука лише недавно довела їх ефективність. Але частіше зустрічаються абсолютно несподівані поради, наприклад, дружити з мікробами і частіше радіти життю, щоб швидше одужувати.

Замість лимонів частіше їжте рибу

Прийом вітаміну С іноді скорочує тривалість хвороби, але не впливає на частоту і важкість ГРВІ. Найбільше вітаміну C міститься не в лимоні, а в солодкому перці, обліписі, ківі та чорній смородині. А ось порушує роботу імунітету дефіцит вітаміну D. Найкращий спосіб отримати цей вітамін — вживати в їжу морепродукти, рибу і деякі водорості.

Важливо знати: не надійтеся на БАДи, що містять вітаміни, — їх ефективність не підтверджена. Вітамін D виробляється на сонці, але тривале перебування на сонці небезпечне, тому краще одержати його з їжі.

Відмовтеся від антибактеріального мила

імунітет

Перший захисний бар’єр організму — це шкіра і слизові. Тут мирно співмешкають мільйони бактерій: на майже чистих руках їх буде більше, ніж на звичайній губці для посуду. Щоб збудник проник всередину, потрібно зламати бар’єр, порушивши баланс. Куріння, вживання алкоголю і доторкання брудних рук до обличчя негативно впливають на шкіру і слизові.

Відмовтеся від антибактеріального мила та інших засобів, що містять триклозан. Він не просто вбиває бактерії, але і знищує ваш захисний бар’єр, погано впливає на репродуктивну систему, викликає стійкість до антибіотиків.

Не носіть прокурений одяг

імунітет

Всі знають про шкоду куріння, але не всі чули про те, що воно збільшує кількість шкідливих мутацій в організмі, що часто призводить до виникнення ракових клітин, з якими імунітет не встигає справлятися. Пасивне куріння теж призводить до розвитку астми, респіраторних інфекцій, раку легенів, інсульту й інфаркту.

Відоме ще поняття третього типу куріння, коли залишки диму проникають в одяг, волосся і шкіру, проникаючи всередину і отруюючи організм так само як пасивне куріння.

Не купуйте вітаміни без рецепта лікаря

імунітет

Не призначайте собі комплекси вітамінів, щоб зміцнити імунітет. Це може завдати серйозної шкоди здоров’ю. Набагато корисніше їсти свіжі овочі та фрукти. Реальний дефіцит вітамінів — це рідкісне явище, яке визначить тільки лікар, і тільки він може призначити правильний курс лікування, що містить комплекси вітамінів, спеціальну дієту і особливий режим.

Важливо знати: якщо щозими ви страждаєте на застуду, з вами все нормально. На сьогодні науці відомо близько 200 респіраторних вірусів, вони часто мутують, хоча з багатьма ви стикаєтеся ще в дитинстві, загартовуючи імунітет. Якщо дитина хворіє по 2 рази на місяць, — це норма.

Робіть щеплення. Але завчасно

імунітет

Щеплення — це найкращий спосіб познайомити імунітет зі збудником і навчити його боротися, виробляючи антитіла. Зазвичай для цього використовують ослаблені або вбиті віруси. Деякі щеплення потрібно робити повторно, тому що віруси мутують. Побічні ефекти можливі, але вакцинація — це найкращий спосіб уникнути серйозної шкоди для здоров’я і життя.

Важливо знати: вагітним жінкам, людям, старшим 65 років і дітям, молодшим 5 років рекомендується робити щорічне щеплення від грипу у вересні-жовтні.

Будьте оптимістами

Наука довела негативний вплив стресу на роботу всіх систем організму. Щоб досягти гармонії в душі, не збирайте в собі негативні емоції, спіть по 6-8 годин в період з 23:00 до 7:00, налаштовуйтесь на позитивне мислення. Якщо у вас безсоння, зверніться до лікаря — безсоння суттєво заважає правильній роботі імунітету. Вчіться розслабляти тіло під час щоденних медитацій.

Важливо знати: люди, які позитивно дивляться на життя, рідше хворіють та швидше одужують.

Вилікуйте всі хронічні захворювання

імунітет

Організму важко жити в стані хронічного захворювання, наприклад, якщо у вас невилікуваний карієс. Тіло намагається відновитися, на це йдуть сили, які підривають роботу імунітету. Якщо в цей момент всередину проникає небезпечний збудник, імунітет може з ним не впоратися.

Важливо знати: системи в тілі мають властивість саморегуляції та пов’язані одна з одною. Тривалі порушення в роботі нервової, ендокринної та інших систем впливають на захист організму і здатні привести до імунодефіциту, який складно піддається лікуванню, тому що швидкого способу зміцнити імунітет немає.

Допомагайте одужувати рідним

Дотримуйтесь правил, щоб не заразитися від когось з рідних, але допомагайте їм впоратися з хворобою:

  • Запропонуйте хворому користуватися окремою чашкою, приборами, тарілкою, рушником, зубною щіткою.
  • Бажано виділити одну кімнату, де буде знаходитися тільки хворий, і провітрюйте її частіше, навіть якщо за вікном -20 °С.
  • Придбайте бактерицидну лампу для знищення бактерій і спор цвілі в приміщенні завдяки випромінюванню ультрафіолету. Вона потрібна в приміщенні, де знаходиться хворий з уже ослабленим імунітетом.
  • Якщо ви змушені спати в одному ліжку з хворою людиною, лягайте “валетом” і накривайтеся різними ковдрами.

Не заважайте організму хворіти

імунітет

Не потрібно йти на роботу, заражаючи всіх перехожих і ризикуючи заробити ускладнення. Коли мова йде про ГРВІ, знайте: наше тіло саме себе вилікує, просто не перевантажуйте його роботою. Промивайте ніс сольовим розчином, пийте багато рідини, наприклад морси і компоти, викликайте додому терапевта. Збивайте температуру, тільки якщо вона вища 39 °С.

Важливо знати: не потрібно приймати антибіотики, пробіотики, сорбенти, антигістамінні та противірусні препарати просто для профілактики. Вони не впливають на здатність заразитися ГРВІ, але змусять організм витрачати сили на перероблення зайвої хімії.

Найчастіші помилки

  • Антибіотики не лікують вірусні інфекції.
  • Немає противірусних препаратів та імуномодуляторів для профілактики і лікування ГРВІ з підтвердженою ефективністю.
  • Якщо лікар призначив лікування антибіотиком, треба дотримуватися режиму, навіть якщо вам стало значно легше. Антибіотики працюють, якщо ви пролікувалися повним курсом.
  • Якщо у вас застуда, а в носі з’явився зелений слиз, це нормально. Отже, організм підключив додатковий загін лейкоцитів, які знищують віруси і бактерії, перетворюючи їх на зелений слиз. У 80-90% випадків людина відкашлює НЕ мокроту, а цей слиз, що скупчився в носоглотці. Самі по собі виділення з носа не є ознакою бактеріальної інфекції.

За матеріалами

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook