Хворим ниркам допоможуть ягоди ялівцю. Рецепт мольфара Нечая

До мольфара Нечая з'їжджалися звідусіль. Він не тільки вмів розганяти хмари, а й лікував людей від різних недуг народними засобами. Наприклад, для хворих нирок радив вживати ягоди ялівцю.

Чим корисний ялівець

Про властивості ялівцю знали багато століть тому. З лікувальною метою використовували ягоди, хвою, кору, корінь рослини. При спалахах різних епідемій приміщення обкурювали димом ялівцевої хвої.

Люди вірили, що ялівець має магічну силу, тому гілочками рослини часто прикрашали будинки. Приємний хвойний запах наповнював приміщення і одночасно дезінфікував. З деревини ялівцю виготовляли обереги і талісмани.

Ялівець є природним антисептиком. Він позитивно діє на організм і має такі властивості:

  • заспокійлива;

  • сечогінна;

  • відхаркувальна і протизапальна;

  • загоює рани;

  • покращує травлення.

У фітотерапії ялівець відомий як засіб проти запалень, артриту, хвороб сечового міхура. Його ефірні масла додають в суміші для інгаляцій для лікування бронхіту. Відвари, настойки з ягід і хвої використовують як вітрогонний засіб, для прискорення загоєння ран і стимуляції менструацій.

Ягоди ялівцю мають найбільш виражені цілющі властивості. На основі плодів виготовляють різні препарати: таблетки, суспензії, настоянки. Вживати плоди корисно людям з поганим апетитом, оскільки вони стимулюють активне вироблення шлункового соку. Кілька ягід на день можуть поліпшити показники складу крові, змусити працювати «лінивий» кишківник.

Ягоди ялівцю здатні не тільки прискорювати травний процес, але і сприяють швидкому виведенню з організму зайвої рідини, позбавляючи тим самим від набряків. Вони мають сечогінні властивості, тому корисні людям, які борються із зайвою вагою, а також особам, які зловживають солоною їжею. Сіль, як відомо, затримує в тканинах зайву рідину (вважається, що 1 г солі затримує в організмі 1 л води). А ялівець прискорить її виведення.

Ягоди ялівцю для хворих нирок

Карпатський мольфар Михайло Нечай плодами ялівцю радив лікуватися людям, які мають проблеми з нирками. Ягоди слід збирати взимку і тільки ті, які мають синій колір. Вони містять безліч корисних речовин, допомагають від набряків, пов’язаних з поганою роботою нирок, і від запальних захворювань цих органів.

Аби покращити здоров’я, слід з’їдати ягоди за принципом піраміди: 1-го дня – 1 ягода, 2-го – 2, і так до 14 ягід на день. Потім число ягід зменшувати у зворотному порядку: на 15-й день – 13 штук, 16 день – 12 і т.д. Наголошую: для лікування годяться тільки ягоди синього кольору, в зелених містяться алкалоїди, тому для людей, які мають проблеми з нирками вони не придатні.

Ягоди можна перемолоти на однорідну масу на млинку для м’яса чи кави й з’їдати по 1 ч. ложці, запиваючи відваром хвоща польового. Курс лікування – 15 днів. Ялівцеві плоди можна запарювати й пити замість чаю.

Увага! Не переплутайте!

Важливо! Лікувальними властивостями володіє виключно ялівець звичайний (Juniperus communis) – той, що росте в лісах. На нього схожий ялівець козацький (Juniperus sabina) – невеликий кущ (до1,5 м у висоту), вирощують як декоративну рослину. Але цей декоративний ялівець є отруйним.

Розрізнити їх можна за такими критеріями:
1. неотруйний ялівець має голочки, а отруйний – лускаті гілочки подібні до туї;

2. неотруйний має 3 кісточки всередині ягідки, а отруйний – дві;

3. неотруйний має гарний скипидарнио-джиновий запах без неприємних ноток.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook