Здоров'я та краса Сам собі лікар

Ходити пішки – найпростіший спосіб оздоровити серце й судини

Відсутність руху сповільнює обмін речовин, що впливає на нашу здатність регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, негативно впливає на тиск та послаблює м’язи і кістки. Якщо у вас немає часу відвідувати зал чи займатись спортом — просто ходіть. Це корисна рухова активність, що в деяких випадках може навіть замінити тренування.

Спочатку ходіть пішки 10 хвилин на день впродовж перших двох тижнів. Поступово збільшуйте час прогулянок. У певні дні ходіть пішки на більш далекі відстані.

Наприклад, 15, а не 10 хвилин на день. Потім збільшіть число днів, коли ви ходите на довші відстані. Виберіть правильний темп. Як тільки вибраний темп буде вам комфортний, постарайтеся ходити трохи швидше.

5 причин ходити пішки:

  1. Це хороше тренування для серця та судин.
  2. Покращує аеробні можливості – тобто наше тіло здатне краще поглинати та використовувати кисень.
  3. Впливає на якість, легкість та швидкість виконання щоденних справ.
  4. Зменшує стрес та тривожність.
  5. Допомагає підтримувати здорову вагу.

Піша ходьба: цікаві факти

Якщо ви робите 105 кроків на хвилину, то це означає, що ви йдете зі швидкістю приблизно 1,9 км / год.

Піша прогулянка на 1,6 км за 20 хвилин допомагає «спалити» близько 100 калорій.

Проходячи 1,6 км за 20 хвилин, ви витрачаєте стільки ж енергії, що й при плаванні протягом 10 хвилин.

До фізичної активності помірної інтенсивності, крім прогулянок у швидкому темпі, належать садово-городні роботи, танці, плавання, катання на велосипеді.

Слід узяти до уваги: кількість калорій, витрачених за будь-якої фізичної активності, залежить від маси тіла, фізичної форми людини та інтенсивності навантаження.

Обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем перед початком будь-яких фізичних тренувань. Людям, які протягом певного часу мало рухалися, слід братися до фізичних вправ обережно.

Дата публікації: 09.01.2020 img Поділитися