Хочете схуднути? Лягайте спати раніше

Ось коли потрібно лягати спати, щоб отримати від сну максимальну користь.

Нам всім необхідний повноцінний сон, щоб бути продуктивними й отримувати задоволення від життя. Від якості нічного відпочинку залежить те, наскільки радісним виявиться ранковий підйом, а також те, чи будемо ми бадьорими весь день.

Багато людей зіштовхуються з проблемою сну. Вранці не можеш прокинутися, п’єш кілька кружок кави, а як тільки приходить вечір, то спати не хочеться.

Причини поганого сну – через повсякденний розпорядок дня, вплив стресів. А ось найпоширеніші фактори:

Порушення режиму сну. Якщо не дотримуватися режиму, то цикли сну збиваються. Зокрема це відбувається, коли люди намагаються відіспатися на вихідні. 

Недотримання гігієни сну: задуха в спальні, світло, шум.

Хронічний і гострий стрес. Роздуми про прийдешній день можуть підвищувати нервову збудливість, що також заважає заснути.

Вживання ліків, в списку побічних дій яких є безсоння.

Дотримуйтеся цих правил: лягайте спати до 23:00, вставайте до 7:00 години, а за годину до сну вимикайте всі гаджети, прибирайте будь-яке світло, при необхідності – одягайте маску для сну.

Під час сну відбувається регуляція важливих гормонів: мелатоніну, серотоніну, дофаміну. Саме ці гормони відповідають за важливі аспект нашого життя.

Якщо ваша мета схуднення, то вам потрібно лягати спати до 23:00. Пізніше – протипоказано, через те, що в разі пізнього сну, ви позбавляєте себе жироспалювальних гормонів. Якщо ви йдете спати вже пізно вночі, а то і ближче до ранку, мелатонін, гормон сну, не виробляється на належному рівні (його пік вироблення доводиться на період з 23:00 до 1:30).

Мелатонін – важливий гормон, який бореться з вільними радикалами. Він не тільки регулює режим сну, а й має антиоксидантну, імуностимулювальну, антимутагенну, протиішемічну дії. Він відіграє важливу роль у відновленні організму після стресу та допомагає контролювати вагу.


Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook