Хочете мати доглянуті клумби без зайвих клопотів? Засипте їх щебенем!

Якщо ви маєте власну ділянку, але її розмір не дозволяє закласти розкішний сад, або ви зайнята людина оригінальним ваше подвір’я допоможе зробити гравій.

Декоративний щебінь – це не тільки красиво, а ще й практично. Це спосіб вирішення різних проблем на дуже тривалий час.

ПРОСТО, КРАСИВО, БЮДЖЕТНО

Кольорові доріжки, веселкові клумби, написи та візерунки на землі створюють за допомогою кольорового щебеню. Ним не тільки оздоблюють квітники, а й підсипають навколо стін будинків і котеджів, створюють яскраве дно й береги штучних струмочків і ставків, оформлюють дитячі майданчики та багато іншого.

 

Менш яскравий щебінь – білий, чорний, сірий і коричневий різних відтінків – має не менш ефектний вигляд на клумбах, газонах й обабіч садових доріжок. До того ж такий щебінь виконує, окрім, декоративної, багато інших функцій.

Щебінь стримує ріст бур’янів, не дає ґрунту вивітрюватися, вільно пропускає вологу і сприяє її збереженню в ґрунті, а в разі потреби його можна зібрати і використовувати в іншому місці або навіть застосувати у будівельних цілях. А ще це безмежний простір для втілення дизайнерських ідей!

ЯК ЗРОБИТИ ГРАВІЙНИЙ САД. МАЙСТЕР-КЛАС

Якщо ви маєте власну ділянку, але її розмір не дозволяє закласти розкішний сад, або ви зайнята людина і не хочете багато часу витрачати на догляд за клумбою, оригінальним ваше подвір’я може зробити так званий гравійний сад – невелика ділянка з рослинами, вистелена кольоровим гравієм або щебенем. Рослини у поєднанні з візерунками із декоративного щебеню мають дуже ефектний вигляд і потребують мінімум догляду.

 

Зробити гравійний сад можна власноруч за невеликі гроші. Ділянку варто застелити геотекстилем, агроволокном, яке попередить проростання бур’янів, а також утримає шар щебеню від просідання. Далі треба висадити рослини і засипати простір між ними щебенем. Зберегти межі квітника допоможе бордюр.

ЩО ПОСАДИТИ

Рослини можна садити групами або по одній. Дуже красивий вигляд у гравійному саду мають хвойні рослини, квіти, а також низькорослі і карликові дерева: верба, береза, горобина. Одне з головних правил при створенні гравійного саду – рослин не має бути надто багато. Композицію можна час від часу змінювати.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook