Хлібний квас з медом і родзинками. Сімейний рецепт квасу і закваски

Готую такий квас вже більше десяти років. Спочатку закваску мені давала свекруха. Але поступово я вивела трохи інші пропорції і технологію. І квас став ще смачнішим! І вже свекруха у мене вчилася його готувати. Квас виходить в міру солодким і схожим на справжній бочковий.

Ну що може бути краще у спекотний день, ніж склянка холодного домашнього квасу?!

Хлібний квас з медом і родзинками

800 г бородинського хліба, 2 ст. ложки меду, 400 г цукру, 2 ч. ложки сухих дріжджів, 50 г родзинок, 10 л води.

  1. Хліб порізати шматочками, як на бутерброди. Засушувати в духовці на максимальній температурі. Дуже важливий момент: засушити потрібно до легкого підгоряння. Не зовсім до вугілля, але чорнота на шматочках повинна бути. Це дає смак і колір майбутньму квасу.
  2. Засипати сухрі на дно великої каструлі чи відра. У невеликій кількості води розчинити мед.Залити цією медовою водою сухі дріжджі, добре розмішати.
  3. До сухарів додати цукор, родзинки. Вони додадуть квасу додаткової різкості і бульбашок.
  4. Додати дріжджі з медом, залити теплою очищеною водою, накрити марлею і рушником. Рушник потрібен для захисту від мушок.
  5. Винести на балкон, поставити на сонці на 2 дні. У дуже сильну спеку може вистачити і одного дня. Куштувати кожен день потрібно. Спочатку квас здається занадто солодким, але потім смак змінюється. Якщо на вулиці прохолодно, то квас, на жаль, не вийде.
  6. Із готового квасу зняти верхні “цілі” шматочки хліба, скласти в літрову банку і поставити в холодильник. Це закваска для наступної порції квасу.
  7. Квас процідити через марлю. Розлити в пластикові пляшки або в скляні банки. Виходить близько 9 літрів квасу. Поставити на добу в холодильник. За цей час осяде осад. Квас дозріє і набуде смаку. Взагалі в скляних банках виходить смачніше, ніж в пластику.
  8. Наступного разу вже дріжджі не потрібні. Висипте закваску на дно каструлі, додайте сухарі і далі все за рецптом.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook