З давніх-давен у кожному домі була горілка на березових бруньках. Її використовували у лікувальних цілях, і внутрішньо, і зовнішньо.
Як застосовують горілку на березових бруньках
“Будь-яка застуда – я всім таку настоянку даю! – каже Григорій Куліш із Житомирщини. – Звісно, не чарку! По ложці-дві на ніч, коли ноги намочать чи носом шмигають, коли “розбирає”, а вранці вони здорові. Ця настоянка у нас на всі випадки життя, і внутрішньо, і зовнішньо”.
Багато років тому свекор пана Григорія рубав дрова. З усього розмаху вдарив по поліну, і сокира відскочила в ногу, увійшла прямо в гомілку.
Кров зупинили, а що робити далі, не знали, тому що до найближчої лікарні – більше 20 кілометрів по ґрунтовці, і везти нікому. Тоді сусідка принесла якусь настоянку.
Сказала свекрові зціпити зуби і буквально влила йому в рану рідину, а потім дала чарку її випити. Кожен день робили перев’язки, обробляючи рану сусідчиною настоянкою. У результаті рана загоїлася без ускладнень, тільки рубець залишився.
Як з’ясувалося, це була горілка, настояна на березових бруньках. “Тепер вона завжди є в моєму холодильнику“, – каже чоловік.
Як приготувати горілку на березових бруньках
Розповів, як готує її: “Напровесні збираю березові бруньки (вони не повинні розпуститися), заливаю горілкою і ставлю в холодильник на дверцята. На 200-грамову склянку горілки трохи менше половини склянки бруньок. Спробуйте зробити. Зайвим цей настій точно не буде”.
- Хріновуха за дідовим рецептом. Застуду як рукою знімає!