Здоров'я та краса Консультація лікаря

«Гірше, ніж куріння, наркотики і незахищений секc». 7 речей, які вбивають

Лікар розповів про 7 проблем, які впливають на наше здоров’я гірше, ніж куріння та наркотики. Ви будете шоковані!

Доведно, що куріння та накотики негативно впливають на здоров’я. Кандидат медичних наук, досліник Андій Беловєшкін звернув увагу на сім речей, шкода від яких більша, ніж від куріння. Отже, гірше ніж куріння тільки сидіння, погане харчування, самотність, недосипання, дефіцит сонячного світла, стрес та бідність.

1. Самотність.
Для повноцінного життя та здоров’я важливо не бути самотнім. Самотність збільшує ризик смерті у віці до 35 років на 30%. Це порівнюють з курінням 15 сигарет в день. Також самотнісь привдить до деструктивної поведінки.

2. Гіподинамія.
Сидіння (понад 10 годин на день) також викликає більше проблем зі здоров’ям, ніж куріння. Ризики помітно зростають з п’ятої години сидіння. При цьому навіть фітнес не може компенсувати цілий сидячий день. Тому якщо у вас сидяча робота, старайтеся більше ходити.

3. Стрес.
Неконтрольований хронічний стрес небезпечний. Якщо вже говорити про дозу, то стрес порівнюють з еквівалентом 5 сигарет в день. Крім цього, якщо постійно перепрацьовувати, то це підвищує ризик передчасної смерті на 20%.

4. Погане харчування.
Погане харчування дуже впливає на якісь життя. Впливає сильніше на здоров’я, ніж куріння, наркотики, незахищений секс і багато іншого разом узятого. Втім, якщо ви правильно харчуєтеся, то це не означає, що можна палити й займатися випадковим сексом.

5. Недосипання.
Недосипання вкорочує тривалість життя. Постійне недосипання підвищує ризик виникнення інсульту та інфаркту.

6. Дефіцит сонячного світла
З одного боку солярії — це фактор ризику виникнення меланоми, але в цілому дефіцит сонячного світла негативно впливає на здоров’я.

7. Бідність.
Не вірте, що висока посада, хороша освіта або високий дохід вам зашкодять, усе навпаки. Що вищу соціальну позицію займаєте, то довше проживете. Що більше заробляєте, то здоровішим будете. Доведено, що підвищення соціального статусу може змінити нашу імунну систему, знизити концентрацію гормонів стресу і зменшити запалення. У близнюків, які досягли успіху, ризик гіпертензії знижується на 20%.

Дата публікації: 02.12.2019 img Поділитися