наливка лікер вино з ягід

Домашнє вино, наливка, лікер: сім перевірених рецептів

Жоден купований алкоголь не зрівняється домашнім! До вашої уваги підбірка найкращих рецептів вина, наливки та лікеру з ягід: вишень, малини, полуниці, смородини, порічок та абрикосів.

Ягоди можна не тільки їсти свіжими, заморожувати або консервувати компоти і варення. З них виходять бомбезне домашнє вино, наливка, лікер і настоянка. Таких напоїв у магазині ви точно не купите! Натуральний смак і колір ягід, весь аромат літа у чарці неймовірного напою! Лікерами та наливками можна і самим насолоджувати, і гостей пригощати. Адже домашній алкоголь, приготований дбайливими руками із налитих сонцем ягід, не зрівняється з купованим!

Готувати вина, наливки та лікери досить просто. Ми зібрали найдоступніші, а головне – перевірені рецепти, аби ці напої у вас вдалися з першого разу. Готуйте, пийте і насолоджуйтеся смаком літніх ягід!

наливка з ягід

Домашня наливка без горілки (можна готувати із будь-яких ягід)

За цим рецептом ми готуємо наливку (вино – як назвете) щороку із різних ягід. Дуже важливо, що в рецепті немає ні грама спирту! Усе робиться дуже просто, а напої завжди вдаються на славу!

  • Ягоди й цукор (2:1).

Ягоди і цукор засипати в банку і закупорити водним затвором (є  спеціальні кришки на банки). Так нехай стоїть до закінчення бродіння (як перестане бульки пускати). Далі злити через фільтр для кави чи марлю. Виходить тягуча, легка наливочка.

Ще крута наливка виходить з асорті – в міру дозрівання ягід та фруктів у великий бутиль засипаю по 2 скл. ягід та 1 скл. цукру, і так стоїть десь з червня до жовтня, поки не заповниться бутиль (тобто, кожної ягоди по 2 скл. і по 1 скл. цукру).  Виходить легенький, але концентрований на смак напій. Потім фільтрую, смак бомба! Не рекомендую лиш додавати диню, кавун і ранні яблука, смак псується і колір. Жмих завжди повторно заливаю спиртом і отримую більш міцні напої. Рецепт Альбіни Шах

наливка з вишень

Консервована наливка

Наливка готова до вживання через 2 місяці. Вона виходить дуже смачна, ароматна, солодка, міцністю 22–25 градусів.

  • На 3-літрову банку: 0,5 – 0,8 кг ягід або фруктів, 1 ст. ложка лимонної кислоти, 0,7 кг цукру, 0,7 л спирту, вода.

У банку насипати 1/4 – 1/3 митих ягід, лимонну кислоту, налити гарячий сироп (в 1 л води розчинити 0,7 кг цукру, закип’ятити), а потім спирт. Якщо залити спирт, а потім сироп, то ягоди почорніють обпечуться спиртом. Банка виходить неповною. Долити підготовленою гарячою кип’яченою водою (приблизно 60–70 °С) під саму кришку. Закрутити і закутати до повного охолодження.

Можна наклеїти написи для зручності, щоб не переплутати з компотом. Зберігати в темному місці (в коморі). Наливка готова до вживання через 2 місяці. Як правило, в банці зі зрілою наливкою ягоди осідають. Наливочка виходить дуже смачна, ароматна, солодка, міцністю 22–25 градусів. Зберігати наливки в банках. За місяць до запланованого застілля процідити в іншу банку, а коли відстоїться – перелити у пляшки і щільно закупорити. Банки не вибухають, зберігаються в коморі у квартирі.

ягідна наливка

Слабоалкогольна ягідна наливка

Наливка-асорті має багатий, насичений смак та яскравий рубіновий колір. Зберігатися вона може довгий час у прохолодному темному місці.

  • 7 кг ягід (малини, смородини, вишень без кісточок або будь-яких інших) ягід засипати у бутель, пересипаючи 3 кг цукру, горлечко обв’язати тканиною і поставити на сонце на 3–5 днів, періодично струшувати.

Після початку бродіння поставити водяний затвор (або одягнути рукавичку і проколоти один палець) і залишити в темному місці на 30–40 днів до закінчення бродіння. Потім наливку профільтрувати, розлити в пляшки, закупорити. Зберігати у прохолодному темному місці.вишнівка

Вишнівка по-польськи

Така вишнівка завдяки насиченому смаку підійде навіть для просочування коржів для торту: алкоголь вивітриться, і залишиться тільки вишневий смак.

  • 1 кг вишень, 800 г цукру, 200 мл горілки.

Вишні без кісточок укласти в банку і пересипати цукром, через 2–3 дні долити горілку. Банку обв’язати марлею або тканиною і поставити в тепле темне місце на 1,5–2 місяці. Відфільтрувати, розлити у пляшки, закупорити.

наливка спотикач зі смородини

Спотикач

Навіть у спиртних напоях смородина не втрачає свого неповторного аромату, який не сплутаєш ні з яким іншим.

  • 750 мл горілки, по 1 кг смородини та цукру, 3,5 скл. води.

Смородину перебрати, вимити, обсушити на рушнику, скласти в емальовану миску і потовкти, перекласти в полотняний мішок, щоб стік сік. З цукру і води зварити густий сироп, весь час знімаючи піну. У готовий сироп влити сік з чорної смородини і ще раз закип’ятити, зняти з вогню, влити горілку, добре розмішати. Поставити на невеликий вогонь і, не доводячи до кипіння, безперервно помішуючи, дати наливці загуснути. Після цього остудити, розлити у пляшки, закупорити й зберігати в сухому прохолодному місці.

лікер з абрикосів

Абрикосовий лікер «Сонце в бокалі»

Чим довше цей лікер стоїть, тим кращим та насиченішим стає його смак. Тож заготуйте смакоти на весь рік!

  • 1 л горілки, 300 г абрикосів, 200 г цукру, 200 мл води, ваніль.

Абрикоси промити, очистити від кісточок, залити горілкою, додати ваніль і залишити на 12 днів. Приготувати цукровий сироп (залити цукор водою, варити до розчинення цукру), охолодити. Абрикоси в настоянці злегка пом’яти, щоб віддали більше соку, процідити через складену вчетверо марлю, рідину змішати з сиропом. Поставити в холодильник, дати настоятися упродовж місяця. Час від часу збовтувати. Але чим довше стоїть, тим кращим стає. Виходить приблизно 1,5 л лікеру.

вишнівка вишняк

Вишнівка за бабусиним рецептом “Без горілки”

Маєте вишні? Приготуйте вишнівку! Я не люблю міцних напоїв, тому моя вишнівка дуже ніжна, без спирту. Спробуйте приготувати!

  • Вишні, цукор.

У 3-літрову банку засипати вишні, пересипаючи цукром, зверху теж цукор (я роблю на око). Закрити винним затвором і поставити на сонечко до закінчення бродіння. Можна просто обв’язати марлею в кілька шарів. Не трясти, не мішати. Десь за 4 тижні вишняк вибродить, тоді вишня вся спливе наверх. Тоді акуратно зцідити, а вишню можна залити горілкою і буде ще трохи міцнішого напою. Вишню краще брати темну, не червону. Рецепт Альбіни Шах

Читайте також:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook