домашній алкоголь

Домашній алкоголь: 15 перевірених рецептів вин, наливок, настоянок і лікерів

Жоден купований алкоголь не зрівняється із домашнім, приготованим дбайливими руками з ароматних ягід, фруктів і навіть овочів! До вашої уваги підбірка найкращих рецептів.

Домашня наливка і вино (можна готувати із будь-яких ягід)

За цим рецептом ми готуємо наливку і вино щороку із різних ягід. Дуже важливо, що в рецепті немає ні грама спирту! Усе робиться дуже просто, а напої завжди вдаються на славу!

  • 2 кг ягід (вишень, смородини, полуниці, малини, слив, винограду тощо), 500–800 г цукру, 1 скл. води.

Вишні (або будь-які інші сезонні ягоди) вимити, кісточки видалити, засипати в трилітрову банку, шарами пересипаючи цукром, залити воду.

До горлечка має залишитися трохи вільного місця, тому що ягоди будуть бродити і підніматися.

Потовкти ягоди товкачем, одягнути на горлечко банки гумову рукавичку, проколоти палець, поставити у тепле місце (на сонячне вікно).

Скоро рукавичка почне «голосувати», тобто наповниться повітрям від бродіння. Коли рукавичка опаде, наливка готова.

Однак я раджу перевірити готовність таким чином: коли рукавичка опаде, одягнути на банку іншу рукавичку, також попередньо проткнувши її голкою. Якщо вона не наповниться повітрям, значить, бродіння дійсно закінчилося. Бродіння може тривати до двох місяців.

Профільтрувати наливку через марлю, дати відстоятися 1–2 дні. Потім профільтрувати її ще раз і перелити у пляшки. Дайте наливці трохи постояти, не пийте відразу. Особливо приємно її пити взимку. Ця наливка дуже солодка, в ній мало алкоголю.

З ягід, що залишилися після приготування наливки, можна приготувати вино. У ту ж трилітрову банку з ягодами залити 30%-й цукровий сироп (1,5 л води і 500 г цукру довести до кипіння, охолодити). Так само одягнути на банку рукавичку і чекати закінчення бродіння. Вино теж потрібно фільтрувати через марлю.

“Консервована” наливка

Наливка готова до вживання через 2 місяці. Вона виходить дуже смачна, ароматна, солодка, міцністю 22–25 градусів.

  • На 3-літрову банку: 0,5 – 0,8 кг ягід або фруктів, 1 ст. ложка лимонної кислоти, 0,7 кг цукру, 0,7 л спирту, вода.

У банку насипати 1/4 – 1/3 митих ягід, лимонну кислоту, налити гарячий сироп (в 1 л води розчинити 0,7 кг цукру, закип’ятити), а потім спирт. Якщо залити спирт, а потім сироп, то ягоди почорніють обпечуться спиртом. Банка виходить неповною. Долити підготовленою гарячою кип’яченою водою (приблизно 60–70 °С) під саму кришку. Закрутити і закутати до повного охолодження.

Можна наклеїти написи для зручності, щоб не переплутати з компотом. Зберігати в темному місці (в коморі). Наливка готова до вживання через 2 місяці. Як правило, в банці зі зрілою наливкою ягоди осідають. Наливочка виходить дуже смачна, ароматна, солодка, міцністю 22–25 градусів. Зберігати наливки в банках. За місяць до запланованого застілля процідити в іншу банку, а коли відстоїться – перелити у пляшки і щільно закупорити. Банки не вибухають, зберігаються в коморі у квартирі.

Кавово-апельсиновий лікер

Такий лікер може приготувати навіть початківець. Процес дуже простий, а смак приємно здивує вас та ваших гостей.

  • 1 л горілки (самогонки), 40 шт. кубиків цукру-рафінаду, апельсин, 40 шт. кавових зерняток.

В апельсині зробити дірочки, які заповнити кавовими зернятками. Апельсин і рафінад залити горілкою й настоювати 40 днів.

Хріновуха “Кумівка”

Можна додати чорний і духмяний перець, ванілін, корицю, гвоздику, часник, імбир і селеру, цедру лимона, мускатний горіх, зерна гірчиці тощо. Смакотааааа!!!

  • Пляшка горілки (домашньої або купованої), корінець хрону (приблизно 10 см завдовжки або 3 ст. ложки потертого), 1–2 ст. ложки соку лимона, 1 ч. ложка меду.

Лимонний сік перемішати з медом, влити у пляшку. Корінь хрону помити, почистити, потерти або порізати брусочками і також додати в горілку, струсити. Настоювати у теплому темному місці 3–5 днів. Готовий напій (а дізнатися про це можна, продегустувавши його) процідити через вату і закупорити. Із кількістю меду, хрону, лимонного соку можна експериментувати.

Окрім основних складників, можна додати горошини чорного і духмяного перцю, ванілін, корицю, гвоздику, натертий часник, імбир і селеру, цедру лимона, мускатний горіх, зерна гірчиці, гострий перець тощо. Хріновуха смакує охолодженою, у добрій компанії і під гарний настрій.

Морквяне шері

Якщо моркви вдосталь, приготуйте… вино. Так-так, це дуже смачно і незвичайно. Гості будуть здивовані!

  • 2 кг моркви, 4 л окропу, цукор (співвідношення, як у попередньому рецепті), сік лимона, сік апельсина, житні сухарики.

Моркву нарізати , залити окропом. Посудину зав’язати марлею й поставити у тепле місце на чотири доби. Процідити, відміряти кількість соку і додати цукор, сухарики, апельсиновий та лимонний сік. Відставити у тепле місце (18–24 градуси) для бродіння. Після закінчення бродіння ретельно вимішати і дати відстоятися три дні. Процідити, розлити у скляну тару та поставити у підвал на 8–9 місяців.

Полуничний квас «Із градусом»

Свіжий, кисленький, з ароматом полуниці та нотками імбиру, такий квас вгамує спрагу. Але відкривайте обережно: дуже піниться! Слабоалкогольний, але заслуговує на увагу!

  • 100 г полуниці (можна розмороженої), 1 л води, 150 г цукру, 10 г імбиру (або замінити сухим), 1 ч. ложку сухих дріжджів (або 12 г пресованих).

Полуницю перемолоти на пюре. Дріжджі розчинити у невеликій кількості теплої солодкої води, почекати, доки почнуть пінитися. У 2-літровій банці у теплій воді розмішати цукор, полуничне пюре, імбир, дріжджову воду.

Одягнути гумову рукавицю (або торбинку і обв’язати горлечко резинкою) і залишити у кімнаті на одну-дві доби (має піднятися рукавичка, після цього витримати ще добу). Відтак процідити і перелити у пляшку зі щільним корком, поставити у холодильник.

Слабоалкогольна ягідна наливка

Наливка-асорті має багатий, насичений смак та яскравий рубіновий колір. Зберігатися вона може довгий час у прохолодному темному місці.

  • 7 кг ягід (малини, смородини, вишень без кісточок або будь-яких інших) ягід засипати у бутель, пересипаючи 3 кг цукру, горлечко обв’язати тканиною і поставити на сонце на 3–5 днів, періодично струшувати.

Після початку бродіння поставити водяний затвор (або одягнути рукавичку і проколоти один палець) і залишити в темному місці на 30–40 днів до закінчення бродіння. Потім наливку профільтрувати, розлити в пляшки, закупорити. Зберігати у прохолодному темному місці.

Вишнівка по-польськи

Така вишнівка завдяки насиченому смаку підійде навіть для просочування коржів для торту: алкоголь вивітриться, і залишиться тільки вишневий смак.

  • 1 кг вишень, 800 г цукру, 200 мл горілки.

Вишні без кісточок укласти в банку і пересипати цукром, через 2–3 дні долити горілку. Банку обв’язати марлею або тканиною і поставити в тепле темне місце на 1,5–2 місяці. Відфільтрувати, розлити у пляшки, закупорити.

Спотикач

Навіть у спиртних напоях смородина не втрачає свого неповторного аромату, який не сплутаєш ні з яким іншим.

  • 750 мл горілки, по 1 кг смородини та цукру, 3,5 скл. води.

Смородину перебрати, вимити, обсушити на рушнику, скласти в емальовану миску і потовкти, перекласти в полотняний мішок, щоб стік сік. З цукру і води зварити густий сироп, весь час знімаючи піну. У готовий сироп влити сік з чорної смородини і ще раз закип’ятити, зняти з вогню, влити горілку, добре розмішати. Поставити на невеликий вогонь і, не доводячи до кипіння, безперервно помішуючи, дати наливці загуснути. Після цього остудити, розлити у пляшки, закупорити й зберігати в сухому прохолодному місці.

Абрикосовий лікер «Сонце в бокалі»

  • 1 л горілки, 300 г абрикосів, 200 г цукру, 200 мл води, ваніль.

Абрикоси промити, очистити від кісточок, залити горілкою, додати ваніль і залишити на 12 днів. Приготувати цукровий сироп (залити цукор водою, варити до розчинення цукру), охолодити. Абрикоси в настоянці злегка пом’яти, щоб віддали більше соку, процідити через складену вчетверо марлю, рідину змішати з сиропом. Поставити в холодильник, дати настоятися упродовж місяця. Час від часу збовтувати. Але чим довше стоїть, тим кращим стає. Виходить приблизно 1,5 л лікеру. Чим довше цей лікер стоїть, тим кращим та насиченішим стає його смак. Тож заготуйте смакоти на весь рік!

Буряковий портвейн

Любителі овочевих вин кажуть, що бурякове нагадує портвейн, а морквяне – сухе шеррі. Овочі варто добре вимити щіткою, знімати шкірку не треба

  • 2 кг столових буряків, 3,5 л окропу, 50 г імбиру, цукор (на 4,5 л соку – 1 л цукру), 1 ст. ложка дріжджів, сік із двох лимонів.

Буряки нарізати скибочками, залити окропом та додати імбир. Посудину зав’язати марлею й поставити у тепле місце на чотири доби. Процідити, відміряти кількість соку і додати цукор, дріжджі та лимонний сік. Відставити у тепле місце (18–24 градуси) для бродіння. Після закінчення бродіння ретельно вимішати і дати відстоятися три дні. Процідити, розлити у скляну тару та поставити у підвал на 8–9 місяців.

Кокосовий лікер, майже «Малібу»

Навіть якщо ви ніколи не бували на островах Карибського басейну, можете приготувати справжній licor de coco вдома. Він смакує з кубиком льоду.

  • 1 кокос, 1 л спирту, ½ ч. ложки ванільного цукру (або 0,6 г ванілі або 1/3 палочки ванілі або 2 краплі ванільної есенції), 750 г цукру, 250 мл води.

Розбити кокос, м’якоть натерти на великій тертці, залити спиртом, настояти 8–10 днів, час до часу перемішуючи. Відфільтрувати через бавовняну серветку. Із цукру і води зварити густий сироп, додати ваніль, охолодити, з’єднати із спиртом. Витримати кілька місяців у холодному місці.

М’ятний лікер – ідеальний напій у спеку

М’ятний лікер – візитівка Фінляндії і рідкість у наших магазинах. Але він вартий того, щоб його скуштувати. Фінський лікер я не купую, а готую його аналог власноруч.

  • 10–15 гілочок м’яти, 0,5 л горілки, 1 скл. цукру.

Треба 10–15 гілочок м’яти покласти в банку, залити 0,5 л горілки (або, якщо більше любите, коньяку), закрити кришкою і настоювати 7–10 днів. 2–3 гілочки м’яти дрібно нарізати, залити 1 скл. води, довести до кипіння. Додати 1 скл. цукру, кип’ятити 1 хв. Процідити, віджати, охолодити. Відтак змішати з сиропом проціджену настоянку, витримати ще 2–3 тижні. Після цього лікер готовий до вживання. Лікер виходить не зеленим, а жовтуватим. А щоб він набув зеленого кольору, можна додати харчовий барвник або сік шпинату. Зазвичай я готую лікер на око і читачам раджу поекспериментувати з пропорціями складників.

Пряна горілка «Крамбамбуля» на застіллі йде на ура

Крамбамбуля – пряна горілка на меду. Цю солодку вогняну воду я спробувала, гостюючи у Білорусі. Напій дуже приємний і надзвичайно смачний. Тепер готую його сама.

  • 0,5 л горілки, 200 мл води, 100 г меду, по 5 горошин чорного і духмяного перцю, 5 бутонів гвоздики, 2 палички кориці, 1/8 цілого або на кінчику ножа меленого мускатного горіха.

Потовкти у ступці або перемолоти в кавомолці чорний і запашний перець. Скласти в каструльку спеції, додати воду, мед, довести до кипіння, варити на малому вогні 10 хв. Коли охолоне, додати горілку. У цей момент можна регулювати міцність напою. Залити все у пляшку (разом зі спеціями), щільно закрити і дати настоятися в темному місці 7 днів. Потім процідити, охолодити і можна наливати в маленькі чарочки!

Домашній «Лімончелло»

Цей напій жовтого кольору із лимонним смаком – візитівка Італії. Він популярний не тільки на батьківщині, а й добре відомий в усьому світі.

  • 5–6 лимонів середнього розміру, 0,5 л спирту (краще) або 0,7 л горілки, 500 мл бутильованої води, 300–450 г цукру.

Лимони ретельно промити, залити водою, додати у воду 1 ст. ложку соди і залишити мінімум на ніч. Насухо витерти, зрізати цедру – верхню жовту частину шкірки. Дуже важливо не зачепити білу м’якоть, інакше лікер буде гірким. Цедру скласти в трилітрову банку і залити горілкою. Щільно закрити капроновою кришкою. Настоювати 15–20 днів у теплому темному місці, щодня збовтувати.

Відтак відфільтрувати пожовклий спирт, цедру викинути. Приготувати сироп: у каструлю з підігрітою водою всипати цукор і варити до повного його розчинення, охолодити до кімнатної температури, влити у лимонний спирт, перемішати, герметично закрити і залишити на місяць. Потім профільтрувати через марлю, складену у 10 шарів, і розлити у пляшки. Настояти ще місяць. Можна пити. Подають «Лімончелло» дуже холодним у високих чарках, заздалегідь заморожених у морозилці.

 

Спробуйте також приготувати:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook