Доля завжди зводить нас з людиною, яка нам потрібна…

Доля звела нас з людиною, яка нам потрібна. Ось вона! Ми її впізнали душею; впізнали і звичку, і ходу, і цей погляд, і голос – голос ми впізнаємо іноді першим. Впізнали руки і поворот голови, запах і усмішку… Думки і почуття цієї людини – це наші думки і почуття. Ми говоримо на одній мові; нам і говорити не треба, ми розуміємо один одного без слів…

Але нам не судилося бути разом. Доля розводить нас з «нашою» людиною. Такі обставини, така воля богів. Занадто багато перешкод між нами, непереборних перешкод…

Але чи так це? Чи доля нас розвела?Ні, не завжди. І треба відрізняти фатальні перешкоди від тих, які ми вперто не хочемо бачити і валимо все на злий рок.

Фатальні перешкоди: війна, хвороба, ув’язнення (рабство і в’язниця), смерть.Їх всього чотири. Вони дійсно непереборні.

Є і перешкоди: раніше це було становище в суспільстві, стан, колір шкіри, національність, знаходження в шлюбі, релігія, воля батьків або феодала. Далека країна, куди добиратися треба було півжиття. Ці перешкоди і зараз є. Їх важко подолати. Але можна; іноді – з великим ризиком і витратами.

Решта перешкоди не фатальні. Вони не зовні, а всередині людей, але визнати це важко, іноді – неможливо. Тому що це означає ось що: один з люблячих любить недостатньо сильно і щиро. Немає у нього істинної абсолютної любові. Є внутрішня проблема, яку він не хоче вирішувати. І визнати її не хоче. А другий люблячий не хоче вірити в те, що його кохають не абсолютним коханням.

Внутрішні перешкоди – це страх, егоїзм, жадоба вигоди. Ось тому людина, яку ви безумовно любите і яка, здавалося б, безумовно любить вас, не разом з вами. Тому ви розлучилися або не можете остаточно зблизитися. Ви віддаєте все, що маєте. А кохана людина приберігає щось для себе і не поспішає йти на жертви. Але вона і сама може це не розуміти, ось і все. Перешкода не зовні, вона всередині.

Тому доля зводить вас знову і знову. Вона дає шанси! Але слідом за зустріччю слідує розставання. Любов притягує вас один до одного, а темні сторони душі, дефекти характеру, егоїзм знову відштовхують. Не в злому році справа іноді, а в злому дусі, в дефекті любові. Так дрібна зазубрина на коліщатку годин зупиняє весь складний механізм. Поки любов не виправить дефект, люди не можуть бути разом. Один з люблячих любить менше, ніж інший. Хоч і не визнає це. Він міг би подолати! Міг би. Але не долає. Стосунки рвуться; потім людям дається новий шанс; і так – до безкінечності.

Якщо вас зводять з людиною, а потім забирають її, це не зла доля. Це в людині проблема або в вас; це прихований дефект. Небажання йти на жертви і ризикувати, витрачатися, вкладатися, чогось позбавляться, з чимось миритися… Поки ця внутрішня проблема не буде вирішена, вас будуть зводити знову і знову. І в цьому житті, і в наступному, як вважали містики.

Але краще в цьому житті зрозуміти, в чому причина. Хто знає, чи буде потім шанс?

Анна Кіріянова

Повчальна казка про сильну дівчинку, яка не витримала власного шлюбу

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook