“Діти хвoріють легко і майже непомітно, але приносять додому iнфекцію”, – педіатр

Як уберегтися від коронавірусу та чи часто хворіють діти, розповідає педіатр.

За словами педіатра Анни Довгань, уберегтися від коронавірусу можна, якщо зберігати безпечну дистанцію – 1-1,5 м, уникати скупчень людей, часто мити руки.

“Дуже багато дзвінків. Одне і те же питання, – каже вона. – Основне – вірус не літає. Дистанція – метр-півтора. Це той випадок, коли маска гальмує. Але є дистанція, тоді краплі слини з вірусом осідають на поверхнях. На м’яких (одяг) виживають недовго, на твердих – довше на багато. Тому часто мийте руки!”.

  • Мити руки слід мінімум двадцять секунд кожну, і пам’ятати про піднігтьовий простір, який теж слід добре вимивати. Також користуйтеся спеціальними дезинфікувальними засобами.
  • Лікар наголошує: діти хворіють легко і майже непомітно. Але приносять в будинок інфекцію. Вікова група після 60 ще й має супутні проблеми, особливо гіпертонію, діабет, тому вона найбільш вразлива.
  • Карантин – найбільш радикальний і дієвий спосіб зупинити інфекційний процес. Будь інфекційний процес складається з трьох ланок. Перша ланка – це джерело інфекції, друга ланка – це шлях передачі, третя ланка – це сприйнятлива особа. Карантин це єдиний спосіб розірвати ці ланки між собою і зупинити епідемію. Немає більш ефективного способу.
  • Але у нас карантин сприймається як канікули: побачитися з друзями, сходити на карате, в гуртки, в платний приватний дитячий садок. Безпрецедентні заходи вживають всі країни, вводять штрафні санкції за спроби вийти з дому, силовики контролюють вулиці. Це не тому, що всі лікарі, керівництво дурні. Це для вас єдиний спосіб або спроба не захворіти, або, захворівши, мати шанс отримати адекватну допомогу. Тому що в одиницю часу можна допомогти одночасно всім. Медперсонал теж люди, вони хворіють, їдять, мають свої сім’ї і навіть, як не дивно, теж сплять і потребують відпочинку. Ваше нехтування правилами приведе до непомірною навантаженні на персонал, його потім ви ж будете звинувачувати в некомпетентності. В першу чергу поважайте себе і близьких. Бережіть себе, цим ви захистите і себе, і близьких. Ведіть здоровий спосіб життя, дотримуйтеся правильного харчування, фізичного навантаження.
  • Ніяких псевдоспособів намазатися, закапати, з’їсти, подихати, випити фуфломіцин. Включіть інтелект! Віруси ми лікувати не вміємо. У багатьох немає дуже простого розуміння однієї глобальної речі. Акценттую – немає препарату, який може зробити так, щоб вірус не опустився (це стосується будь-якого вірусу). Якщо в даному організмі вірус зібрався зробити пневмонію, то він її зробить і прийом антибіотика його не зупинить. Глобально практично нічого, крім статистики, не змінюється, при тактиці лікування і поведінки хворого при звичайному ГРВІ та коронавірусі. Тому тест важливіше для грипу (і тим не менше ми маємо багато псевдонегативних тестів і вважаємо його діагнозом в першу чергу клінічним), тому що є таміфлю.
  • Лікарський контроль! І ще раз лікарський контроль! Якщо пневмонія, то антибіотики-госпіталізація. У лікарні, поліклініці зберігайте дистанцію й мийте руки. На вулиці також можна заразитися, як і в магазині, і в транспорті, як і в поліклініці. Не торкайтеся обличчя!
  • Під час епідемій люди теж хворіють звичайними ГРВІ, апендицитом, ламають руки, ноги, з ними трапляються інсульти і інфаркти, гайморити, зриваються вагітності, жінки народжують. Досвід минулих років свідчить про наступне – страх – люди не йдуть до лікаря, гадають, що швидку годі викликати – знову не йдуть до лікаря, роблять подвиг – йдуть до лікаря і замість бронхіту, призводять пневмонію, зневоднених приносять на руках. Тому включайте, будь ласка, інтелект й не панікуйте! Всюди зберігайте дистанцію, мийте руки і не торкайтеся обличчя! Бажаю всім прибрати паніку, включити інтелект. Будьте здорові!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook