28 жовтня в Україні відзначають День бабусь і дідусів. Це чудова нагода сказати теплі слова найріднішим, привітати зі святом, підготувати сюрприз або зробити подарунок.
Пам’ятайте, що не обов’язково дарувати дорогі речі – підняти настрій зможе навіть дрібничка. Старшим людям зажди приємно, що про них пам’ятають, турбуються!
А сюрприз до свята, про яке, найімовірніше, вони навіть не здогадуються, – це удвічі приємніше! Тому цього дня варто відкласти всі справи і навідатися до бабусь і дідусів. Вони завжди чекають онуків у гості!
Якщо ви не можете цього дня відвідати своїх рідних, хоча б зателефонуйте. Повірте, дзвінок телефоном і прості слова “Ми вас любимо” і “У нас все гаразд” – зараз, як ніколи, важливі!
Історія і походження Дня бабусь і дідусів
У праукраїнців було подібне свято, яке називалося “Осінні діди” і припадало на кінець жовтня. Цього дня вшановували предків. На стіл ставили більше тарілок – “для душ померлих родичів”, а після вечері посуд зі столу не приймали. Цього дня не можна було галасувати і лаятися. На підвіконнях запалювали свічки, на пагорбах розкладали вогнища – щоб душі змогли знайти дорогу до рідних. З приходом християнства відзначати “Осінні діди”, як і багато інших язичницьких свят, перестали.
Традиція святкувати День бабусь і дідусів прийшла в Україну у 2009 році з Нідерландів. Там запропонували онукам надсилати бабусям і дідусям з нагоди свята горщики з квітами. І ця ідея людям припала до душі. Горщик з живою рослиною символізує зв’язок поколінь: коріння – це старше покоління, бабусі і дідусі, стебла – батьки, а молоді паростки – діти, онуки.
Коли День бабусь і дідусів в Україні у 2022 році
В Україні День бабусь і дідусів відзначають щороку 28 жовтня. Це не дуже давня, проте гарна традиція, яку ми заохочуємо підтримувати. Свято бабусі і дідуся – це ще один привід подякувати рідним за турботу і любов, яку вони нам дарують.
Що подарувати бабусі і дідусю
Бабусі та дідусі не чекають дорогих подарунків. Найважливіше для них – ваша увага і турбота. Якщо хочете щось подарувати, надайте перевагу корисним речам. Це може бути теплий затишний плед, халат, домашні капці, піжама або шарф та рукавички.
Привітати і порадувати бабусю й дідуся – завжди гарна ідея. І робити це слід не тільки у свято! Але свято – це чудова нагода згадати про рідних і потішити їх. Завжди доречними до гостин буде щось смачненьке: улюблені ласощі, торт, тістечка, цукерки, фрукти, чай абощо. Буде чудово, якщо випічку ви приготуєте власноруч!
Гарна ідея – запросити бабу та діда на спільну прогулянку, наприклад, у парк, сходити у кав’ярню. Можна просто посидіти вдома за горнятком чаю і погортати сімейний фотоальбом. У бабусі та дідуся знайдеться для вас Багато цікавих історій з минулого!
Привітання з Днем бабусь і дідусів
Запропонуйте малечі підготувати до свята малюнок бабусі, зробити саморобку або вивчити віршик – це так мило і неодмінно розчулить бабусю й дідуся!
У праці роки пролетіли,
Неначе ластівки в блакить,
Хай серце твоє молодіє,
Душа хай піснею бринить.
Бажаєм жити довгі роки,
Не знати горя і біди,
Бажаєм щастя і здоров’я
Сьогодні, завтра і завжди.
Хай вас обминають невдачі і грози,
Хай тільки від щастя з’являються сльози,
Ми вам посилаємо ці вдячні слова,
А Бог хай дарує многії літа!
Бажаєм довго вам прожити,
Здоров’я міцного на довгий вік,
Щоб внуків стигли одружити
Й благословити правнуків на світ!
Бабусю моя дорогенька,
Матуся моєї матусі,
Присядь біля мене близенько,
Я ніжно отак пригорнуся.
Накину тобі я на плечі
Хустину тепленьку пухову,
Як гарно з тобою малечі!
Бабусю, завжди будь здорова!
Працьовита та весела,
Завжди гарний настрій має,
І її порада мудра
Нам усім допомагає.
Це бабусечка моя,
Привітаю її я:
Побажаю щастя й долі,
Щоб всього було доволі,
Щоб життю вона раділа
І ніколи не хворіла!