Город Майстер-клас

Декілька корисних порад для вирощування баклажанів

Чого тільки не готують з баклажанів: другі страви, салати, пікантні закуски, а вже домашніх заготовок на зиму просто не злічити! Але при вирощуванні потрібно постаратися, щоб кущики баклажанів виросли здоровими і міцними, плоди у них не стали гіркими, а найголовніше, щоб їх ще в «дитинстві» не з’їли колорадські жуки. Кілька корисних порад допоможуть вам полегшити завдання.

1. Найбільш складним завданням при вирощуванні ранньої розсади баклажанів є підтримка оптимального температурного режиму для вегетації рослин. Баклажани теплолюбні і повноцінно розвиваються лише при температурі 25-27 градусів. При 15 градусах рослина припиняє ріст, а при 12-ти може загинути. Тому висаджену розсаду слід накрити агроволокном — це підвищить температуру на 3 — 4 градуси.

2. Щоб уберегти баклажани від колорадського жука, необхідно садити їх далеко від пасльонових і не на тих ділянках, де вони росли в минулому році. Найкращими попередниками для них є боби, зернові, зелені рослини, багаторічні трави.

3. Якщо у вас залишилося насіння баклажан з минулого року, не поспішайте викидати. Насіння не втрачає здатності до проростання протягом 4-5 років. До речі, один грам насіння баклажан вміщає в собі понад двісті насінин.

4. Запізнюватися зі збиранням врожаю баклажан не слід, бо шкірка дерев’яніє, насіння твердіє, і плоди стають неїстівними. Рекомендується збирати їх на стадії середньої стиглості, тобто злегка недозрілими.

5. Баклажани бояться морозу. Тому перед першими заморозками кущі з недозрілими плодами необхідно викопати з грядки і прикопати в теплиці. Тоді всі сили рослин підуть на формування врожаю, і вже за кілька днів можна буде зібрати доспілі плоди.

6. Зібрані нестиглі баклажани самі не дозрівають. Зберігати їх потрібно при температурі 2-3 градуси в темному, добре провітрюваному приміщенні. Ніколи не тримайте їх на світлі, бо в плодах буде вироблятися шкідливий для людини соланін.

7. Баклажани належать до факультативно-самозапильних рослин, але їх будова квітів сприяє і перехресному запиленню. На великі відстані пилок може переноситися і комахами.

8. Не садіть баклажани надто густо. Оптимальна відстань посадки розсади баклажанів у відкритому ґрунті 50-60 см між рядами, 40-45 см в рядах. Якщо рослини посаджені густо і в тіні, то уповільнюють ріст, квіти і зав’язь обсипаються.

Джерело

Дата публікації: 03.05.2019 img Поділитися