Чим підживити кавуни, щоб вродили солодкі і великі

Використовуйте для кавунів органічне добриво, оскільки хімічне може не тільки допомогти рослині, а й нашкодити.

Кавуни дуже вибагливі до поливу та підживленню добривом, особливо після висадки їх на грядку. Відповідно, отримавши органічне добриво, рослина почне швидко рости та зав’язувати великі плоди.

Деревний попіл 

Це дуже добре добриво, яке використовують для всіх городніх культур не тільки для кавунів. Відразу перед висадкою розсади в землю, додайте сухий деревний попіл у посадкову ямку, а всі наступні підживлення проведіть настоєм.

Щоб приготувати настій візьміть 2 літри деревного попелу та 10 літрів чистої води. Все добре перемішайте та залиште на 24 години настоюватися. Після розведіть водою в пропорції 1:10 та полийте цією рідиною кожен кущик. Підгодовуйте цим кавуни на протязі сезону 2 рази.

Настій з бур’янів та кропиви

Це зелене добриво використовуйте на початковій стадії вегетації рослини, бо в ньому дуже багато азоту. Для приготування подрібніть бур’яни та залийте водою на 3/4 об’єму ємності. Для настоювання такого зеленого добрива візьміть пластикове відро або невелику бочку, бо алюмінієву чи залізну ємність не бажано використовувати для таких цілей, оскільки в них згодом відбувається окиснення.

В залиту водою суміш додайте трішки пекарських дріжджів та дуже старого варення. Дехто кладе туди потовчену шкаралупу яйця. Накрийте щільно кришкою та залиште на 7-15 днів бродити, але постійно помішуйте суміш. При готовності розведіть настій водою в пропорції 1:10 для проведення кореневої підгодівлі або в пропорції 1:20 для проведення позакореневої підгодівлі й полийте цим всі кущики.

Дріжджі

Щоб приготувати дріжджову підгодівлю для посівів кавунів, візьміть 100 г пачку живих дріжджів та покришіть в 3-х л банку. Після всипте туди 100 г цукру піску та залийте 2,5 л підігрітої води. Все добре перемішайте та поставте в тепло для бродіння.

Після завершення процесу, розведіть добриво простою водою 1 склянка на 10 л води та полийте цим всі кущики. Цією підгодівлею проведіть підживлення кавунів через 10 днів після зеленого підживлення.

Курячий послід

Підгодовуйте баштанні культури курячим послідом. Його розведіть водою в пропорції 1:20 й дайте постояти кілька днів. Готове добриво процідіть та поливайте рослини.

Коров’як

За своїми корисними властивостями коров’як нагадує карбофос, але він не шкодить кавунам, навіть у великій кількості. Коров’як не варто використовувати не розведеним, тому розведіть водою в пропорції 1:20. До та після внесення цього добрива рясно полийте рослини.

Перепрілий перегній

Це дуже корисне для кавунів добриво. Його широко використовують городники на своїх ділянках. Він готується з землі та тваринного чи пташиного гною.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook