Заїдами в народі звикли називати рани, тріщини, почервоніння у кутиках рота. У дітей часто виникають заїди через те, що вони кладуть в рот їжу немитими руками. Або у випадку, коли діти беруть в рот брудні іграшки. Якщо такі заїди не лікувати вчасно не обробляти ранки біля куточків рота, вони досить швидко можуть збільшитися в розмірах, а в наслідок поширення інфекції шкіри може виникнути виразка. Як правило, причиною таких виразок стають бактерії стафілококи, які призводять і до стоматиту.
Однак досить часто заїди турбують і дорослих людей, які набагато краще дотримуються правил гігієни тіла. Заїди у дорослих так само болючі і приносять сильний дискомфорт, оскільки дорослим набагато частіше доводиться з’являтися на людях, спілкуватися по роботі і бути у громадських місцях.
Стає боляче відкривати рот, щоб говорити, боляче приймати їжу, сміятися і використовувати будь-яку міміку обличчя, тому що ерозії в куточках губ кожен раз травмуються при розтягуванні. Також поширенню подразнення сприяє гостра або занадто гаряча їжа. А від простої посмішки, можуть з’явитися глибокі тріщини.
Найпоширенішими причинами виникнення заїд є:
- Неправильна гігієна рота. Погано вимитий посуд, овочі і фрукти, стара зубна щітка, користування чужою губною помадою — ось невеликий перелік факторів, які можуть стати першопричиною ерозій в куточках рота. Намагайтеся завжди бути максимально обережними і охайними щодо власної гігієни, адже не секрет, що більшість захворювань передаються саме шляхом найпростішого поширення інфекцій внаслідок поганої гігієни.
- Різні грибки, часто дріжджоподібні та стафілококи, як ми зазначали вище, теж призводять до таких неприємних тріщин і запалення в куточках губ. Будьте обережні при спілкуванні з людьми, які мають подібні проблеми зі здоров’ям.
- Цукровий діабет або інші хвороби сприяють ослабленню імунітет людини. Такі хвороби можуть бути причиною виникнення заїд, тому що, наприклад, при цукровому діабеті у людини ослаблений імунітет і організм піддається постійному впливу певних лікарських препаратів, зокрема гормонів.
Як швидкого позбутися від заїд
Щоб швидко загоїти тріщинки в куточках рота і попередити їх появу в подальшому, необхідно спочатку застосувати антисептик (зеленка, фукорцин, стоматидин), а потім змащувати уражені ділянки губ бальзамом для губ, який містить олії авокадо і шипшини. Ці інгредієнти добре впливають на ніжні ділянки шкіри, заспокоюють її, завдяки чому швидко затягуються рани .
Терміново подолати заїди допоможе і цей народний рецепт. Необхідно змішати в рівних пропорціях мед, оливкову олію і сік алоє, який можна вичавити з рослини. Змочити шматочок марлі цією сумішшю і прикладати 3-4 рази в день по 5 хвилин кожний раз.
До найбільш ефективних народних засобів для швидкого лікування заїд відносять:
- компреси з ромашки і череди;
- прикладання пелюсток тонко нарізаного часнику;
- припікання заїд борним спиртом.
Існують також нетрадиційні засоби термінового лікування заїд в куточках губ. До них відносять прикладання вушної сірки, взятої з вушних раковин хворого, і промивання губ з заїдами звичайним господарським милом.
Дерматологи рекомендують лікувати заїди протигрибковими і антисептичними засобами (як при стоматиті), в залежності від збудника інфекції. Звичайно, конкретні препарати призначає лікар після обстеження. Однак це стосується найбільш важких випадків виникнення подібних інфекцій.
Наприклад, лікарі радять антибактеріальні мазі, протигрибкові основи або комбіновані засоби. Такі як тримістин, кремген або тридерм. Всі вони містять гормональні з’єднання, антибіотики та антисептики. Тому впливають на шкіру відразу, видаляючи мікроби і запалення.
Під час лікування заїд, слід виключити з раціону харчування кислі продукти, солону, гостру їжу, яка буде тільки подразнювати губи і перешкоджатиме загоюванню. А перед виходом на вулицю варто користуватися гігієнічною помадою для губ.
Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!