Коріння селери має дуже багато корисних властивостей, які позитивно впливають на нервову систему, серце та судини. Також, вона є гарним засобом для профілактики атеросклерозу, допомагає при підвищенні тиску, виводить зайву рідину, очищує нирки, регулює водно-лужний баланс та обмін речовин.
Коріння селери вживають при ожирінні та діабеті, бо вона містить вітаміни групи В, С, РР та магній, цинк, залізо, фосфор, калій й кальцій.
Селера сприяє поліпшенню пам’яті та позитивно впливає на серцево-судинну систему.
Особливо рекомендується вживати чоловікам від хронічного простатиту.
Також, коріння селери сприяє схудненню, надає бадьорості, підіймає настрій та омолоджує.
Однак, не варто забувати й про обмеження при вживанні цього овочу. Це стосується вагітних жінок та мам, що годують груддю. Також, людей, які страждають від гастриту, виразки шлунку, варикозу та тромбофлебіту.
Щоб очистити організм від токсинів, селеру завжди можна додати до салатів та соків.
Коріння селери в кулінарії дуже добре поєднується з морквою, баклажанами, картоплею, помідорами, квасолею та капустою. Також, з селери можна приготувати соус, салат, м’ясні та рибні страви, соки й смузі.
Відрізнити селеру можна за яскраво-зеленим забарвленням, якщо вона свіжа та коричнева або жовтувата – не свіжа. Зберігати стебла необхідно в холодильнику, загорнувши у поліетиленовий пакет та поставивши в воду, а корінь селери можна покласти у паперовий пакет.