Зараз набагато частіше можна побачити дітей в окулярах. Діагноз “короткозорість” ставлять дітям навіть у п’ятирічному віці. Як пояснюють лікарі, причина у навантаженні на очі.
Зір наших предків був налаштований не на читання і письмо, а на розглядання предметів на віддалі. Наші очі втомлюються не від того, що ми дивимося довго, а передовсім тому, що споглядаємо зблизька.
Якщо діти попереднього покоління страждали від надмірного читання книг при поганому освітленні. То тепер найбільші вороги дитячого зору – це смартфони, на яких діти протягом тривалого часу розглядають дрібне зображення.
Іноді навіть дуже маленьким дітям “приписують” носити окуляри. Та не всі батьки поспішають їх купувати, мовляв, дитина “переросте” Чи дійсно це так, розповідає офтальмолог Тетяна МЕЛЬНИК:
– Очна патологія особлива тим, що коли дитина має вроджений знижений зір, з часом він може покращати. Річ у тім, що дитина росте, довжина її ока збільшується. Зазвичай стабілізація гостроти зору відбувається до семи років, а подекуди цей процес триває і до п’ятнадцяти. Це стосується таких діагнозів, як гіперметропія (далекозорість) та астигматизм.
Коли з’являється так звана шкільна короткозорість, захворювання перерости неможливо. Позитивним результатом вважається стабілізація процесу, адже зазвичай хвороба прогресує. Найчастіше це відбувається у період статевого дозрівання, під час інтенсивного росту організму.
Читайте також:
-
Правда і міфи про поганий зір у дітей, моркву і фітнес для очей
-
Якщо дитина не хоче носити окуляри, бо її дражнять. Рішення є!