Якщо чоловік старший за дружину на п’ять років, то такі пари розлучаються на 18% рідше порівняно з тими парами, де рiзниця у вiцi становить 10 років. Найчастiше розходяться подружжя з рiзницею у двадцять i бiльше рокiв – тодi така ймовiрнiсть становить 95%. З’ясувалося, що iдеальна рiзниця у вiцi мiж чоловiком i дружиною – один рiк: ризик розлучення у таких пар лише 3%.
За словами психолога Геннадiя Мустафаєва, рiзниця у вiцi мiж чоловiком i дружиною у три-п’ять років вважається iдеальною з погляду психiчного розвитку чоловiка й жiнки. Але у такому разі треба остерігатися підводних каменів: прихованої боротьби за лiдерство та суперництво. «Коли чоловік та дружина – однолітки, у шлюбі панує рiвнiсть та демократiя, спiльнi iнтереси і цiнності, – каже психолог. – У такому разi партнери є друзями, i ця базова дружба стає пiдґрунтям щасливого сiмейного життя».
Якщо мiж партнерами рiзниця велика, чоловік зазвичай бере на себе роль опiкуна і часто диктатора. Якщо молодший партнер приймає це і пiдкорюється, проблем нема. Якщо ж нi – пара досить швидко розлучається.
Психологи наполягають: хай яка різниця у віці, міцна сiм’я не можлива без взаємоповаги, довіри, відповідальності і готовності сприймати партнера з усiма його недолiками. Якщо ж постійно намагатися змiнювати партнера під себе – годі чекати доброго результату.