київський торт

Чотири рецепти тортів, схожих на “Київський”

Якщо ви любите "Київський" торт, то і ці торти рецепти вам обов'язково сподобаються! Це не класичні рецепти, але цікавіші і навіть смачніші!

Яким має бути справжній “Київський” торт?

“Київський торт” з’явився на світ 1956 року. Він був солодким символом радянського достатку і нині залишається найпопулярнішим гостинцем, який везуть із Києва. У кілограмовому торті було 600 г крему і два коржі з безе з горіхами.  А зверху шар шоколадного крему із символічними візерунками – квітами-свічками каштана.

Відповідно до офіційного рецепта у складі торта повинні бути горіхи кеш’ю, які надають десерту особливого смаку. Це був досить дивний хід, не характерний для радянської кулінарії, адже привізні горіхи – інгредієнт не з дешевих.

Однак пояснення цьому просте. У середині 1950-х років Радянський Союз активно дружив і співпрацював з Індією, профінансував будівництво 8 великих комбінатів і загалом надав допомогу у розмірі близько 700 млн доларів. За це у Радянський Союз поступав індійський чай, тканини і горіхи кеш’ю. З часом поставки цих горіхів скоротилися, і в рецептурі “київського” торта їх замінили на фундук і навіть на арахіс.

За початковим рецептом використовують заварний яєчно-масляний крем “Шарлот”. Але він мав малий термін придатності, тому його замінили на вершково-масляний, а наприкінці 80-х у крем почали додавати дешеві замінники масла.

Як приготувати справжній “Київський” торт

Класичний “Київський” торт можна приготувати і в домашніх умовах. Ось рецепт.

  • Коржі: 150 г смаженого фундуку або арахісу, 1 скл. цукру, 1 п. ванільного цукру, 45 г борошна, 4 білки кімнатної температури. 
  • Крем: 4 жовтки, 200 г цукру, 1 п. ванільного цукру, 0,5 скл. молока, 200 г масла, 1-2 ч. ложки коньяку, 1 ст. ложка какао, горіхи для посипання. 

Духовку нагріти до 160 ° С. Для тіста: горіхи подрібнити до стану великої крихти. Змішати з 0,75 скл. цукру, ванільним цукром і борошном. Білки збити в міцну піну, потім додати цукор, що залишився, і збивати 10-15 хвилин до повного розчинення цукру. Всипати горіхово-борошняну суміш і, акуратно перемішуючи лопаткою знизу-вгору, замісити тісто.

Випікати 2 безе в роз’ємній формі діаметром 21-22 см, дно якої застелене пергаментом, 1-1,5 години. Можна відкрити духовку для надійності.

Для крему: змішати жовтки з цукром, ванільним цукром і молоком, поставити на дуже слабкий вогонь. Постійно помішуючи, варити 5-7 хвилин до легкого загустіння. Зняти з вогню і остудити.

Збити вершкове масло 1-2 хвилини і, не вимикаючи міксер, тонкою цівкою вливати остиглу жовткову масу. Збити до пишності. Наприкінці додати коньяк. Половину крему змішати з какао.

Коржі промазати світлим кремом, верх і боки – шоколадним. Боки обсипати дрібно подрібненими горіхами. Додатково можна прикрасити торт різнокольоровими квітами та пелюстками, але це необов’язково. Поставити торт в холодильник, бажано на ніч.

Якщо любите “Київський” торт, але хочете щось новеньке…

Але окрім класичного, можна приготувати не менш смачні торти-варіації, схожі на “Київський” – також з безе та горіхами і смачнющим кремом. До вашої уваги чотири перевірені рецепти!

  1. Київський торт. Завдяки секретному інгредієнту безе нізащо не пристане до дека і не кришитиметься після випікання.
  2. Торт, як “Київський”, тільки ще смачніший! Якщо ви любите торти з безе та горіхами, цей вам точно сподобається! Він із простих продуктів, але дуже смачний. Збережіть рецепт, потім подякуєте!
  3. Пляцок “Київський”. Реально суперовий! Торт зі смаженим арахісом, хрустким безе на вафельних листах та пухким бісквітом. І вся ця смакота перемащена кремом зі згущеного молока. Відразу ж кажу, що це не є традиційний “Київський торт”, а чудовий варіант домашньої випічки для любителів солодких пляцків.
  4. Торт “Київський” з бісквітом Любите “Київський” торт? А ніжний бісквітний? Пропонуємо їх поєднати і приготувати ніжний торт із хрумким прошарком безе з горіхами. Це дуже смачно!

     

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook