Чорнобаївка – село-герой, в якому українські військові вже шість разів знищували окупантів і знову запрошують їх на утилізацію. Цікаво, що пекельний для орків аеродром – не головна сфера зайнятості чорнобаївців. Це козацьке село на півдні України, де понад 90% населення україномовне, здавна успішно вирощує і виробляє продукти і має інфраструктуру містечка. Цікава його історія.
Наприкінці 17 ст. козаки під командуванням отамана Чорноброва подались до нижньої течії Дніпра, щоб перехоплювати татарські орди на Кримському перешийку.
Чорноброва добре знали і уникали зустрічі з ним і татари, і турки. Вони називали його Чорним баєм (володарем), найближчі ж друзі отамана почали звати його Чорнобаєм.
«За одне літо козаки збудували три кам’яні фортеці і назвали їх Чорнобаївська, Гусаківська та Степанівська. Десь посередині цього великого трикутника була пізніше збудована, мала козацька церковця Пресвятої Покрови і закладене кладовище».
[ТАМ РЕАЛЬНО ТРИКУТНИК ]
Одного разу біля Дніпра зупинилась велика зграя бусурман (близько 1000), з награбованим майном і полоненими дівчатами.
Загін Чорнобая налічував десь 150 чоловік, але вони розбили бусурманів при цьому поранення отримали всього 20 козаків.
[Я ВАМ КАЖУ: ТЕ МІСЦЕ ЗАЧАРОВАНЕ ]
Звільненим дівчатам святий отець наказав скинути їх кайдани в річку, яку окропили кров‘ю ворогів. При цьому він промовляв замовляння.
Тобто Чорнобаївка дійсно замовлена з 17 ст. характерниками.
Ось вам і містика
Автор – Юрій Маклашевський
- «Ми жили… Жили? Живем! у Бучі», – історія сім’ї, яка втекла від війни
- Притча про страх. Прочитайте, щоб заспокоїтися