Здоров'я та краса Консультація лікаря

Чому здоровий спосіб життя призводить лише до витрат?

“Здоровий спосіб життя нічого не дає. Тільки витрати”, — упевнений нейрохірург Ігор Курілець. Чому він так думає? Зараз він спробує переконати у своїх висновках і вас

Ігор Курілець — перший від України член Асоціації нейрохірургів Великої Британії ( на фото – зліва, разом із провідним британським нейрохірургом Генрі Маршем).

Ігор Курілець – провідний нейрохірург України, визнаний у світовій медицині,  розповів про нейрохірургію, українську медицину та свої погляди на здоровий спосіб життя, інформують “Вікна” з посиланням на Gazeta.ua.

“Два тижні тому телефонували друзі з Канади. Чоловік мав проблеми зі здоров’ям, а не знав, які саме. Ходив по сімейних лікарях. Там практично нема вузьких спеціалістів. Якщо лікар написав, що ви здорові, більше звертатися до медиків не матимете права. Оце вам і страхова медицина. В Україні канадця прооперували, він одужує”, — розповідає лікар.

Ігор Курілець зізнається, що на роботі він деспот:

“Керувати має той, хто оперує найкраще. Якщо знайдеться сильніший за мене хірург, він мене має “з’їсти”. Мої лікарі щотижня намагаються відкусити шматок мого пирога — зробити операцію краще за мене. Перед складною операцією ніч із нею сплю. Зранку вираховую працівників, які не підготувалися. Виганяю з операційної. Інколи в брутальній формі. Після операції теж ніч не сплю – аналізую. Операція — це багатогодинна тисяча дій. Навіть в ідеально виконаній операції будуть помарки. Треба усвідомлювати, що ваша дія — життєдайна для того, хто лежить на операційному столі.

Нейрохірург впевнений, що в Україні занадто зарегулювали медицину.

“Видали безліч інструкцій, наказів, рекомендацій, стандартів. За ними не видно інтересів людей. Стало невигідно лікувати тяжкохворих. Він помре, а у вас буде вісім комісій. Cкажуть, що правил протипожежної безпеки не дотримався, і руки мив не так, і ліки застосував не ті”, — пояснює Ігор Курілець.

Лікар вважає, що здоровий спосіб життя нічого не дає, тільки витрати:

“Ну що можуть дати лижі, окрім мікротравм? Ось люди із сидячою роботою. Їхній організм пристосувався, щоб добре сидіти. А вони їдуть у гори і без усякої підготовки в сосну — бух! Це ознака здорового способу життя?”.

А ще, вважає Ігор Курілець, не можна будувати життя на попередніх досягненнях: ­коли, наприклад, написав дисертацію, і до смерті держава платить гроші.

“Кожен день — окреме життя. Як Сонце встає щоранку, так і ви маєте починати день спочатку, без колишніх заслуг”, — зазначає нейрохірург.

Довідка

Ігор Курілець народився 19 квітня 1959 року в місті Новий Роздол на Львівщині. Закінчив Івано-Франківський медичний інститут, ординатуру в Київському науково-дослідному інституті клінічної та експериментальної хірургії. Працював нейрохірургом у столичній лікарні швидкої допомоги. 1991 року організував відділення хірургії хребта та спинного мозку. Вперше в Україні провів операцію під мікроскопом. На пострадянському просторі започаткував стабілізуючі хірургічні втручання при переломах, зміщеннях та викривленнях хребта. Почав лікувати невралгію трійчастого нерва. Своїм учителем вважає британського хірурга Генрі Марша. 2001 року відкрив недержавну клініку — Міжнародний центр нейрохірургії, що працює за зразком аналогічних відділень Західної Європи. Використовує технології, які мають репутацію ”золотих стандартів”. Автор 20 винаходів та понад 60 наукових праць. Став першим від України членом Асоціації нейрохірургів Великої Британії. Щорічно виконує по 400‑500 операцій. Одружений, має сина й дочку. 

Дата публікації: 17.11.2019 img Поділитися