Чому заздрість – це не завжди погано

Нас вчили, що заздрити - це погано, цього робити не можна, а заздрісники - погані люди. Але насправді заздрість - це про інше, і її не потрібно боятися. Чому - пояснює психолог.

Нас вчили, що заздрити – це погано, цього робити не можна, а заздрісники – погані люди. Але насправді заздрість – це про інше, і її не потрібно боятися. Чому – пояснює у своїй статті психологиня Тетяна Трайгель:

“Заздрість – таке неприємне слизове слово. Просто промовте його вголос і відчуйте це. Нас завжди вчили: “заздрити погано”, “не заздри”, “заздрісники – погані люди”.

Це так? Чому відчувати кохання, вдячність — це добре? А заздрість – погано? І чи варто взагалі так емоційно забарвлювати це почуття? Так, так це просто почуття. Воно просто є, і воно нам для чогось потрібне. А ось для чого, треба розібратися.

У яких випадках заздрість – це добре

Заздрість — це найкращий індикатор наших бажань. Деякі люди кажуть: я не знаю, що я хочу. Вітаю, якщо ви заздрите, ви хочете цього. Тут головне не поспішати. Ось два приклади, як варто розуміти заздрість.

  1. Подрузі чоловік подарував машину. Юля дуже заздрила подрузі, лізла зі шкіри, щоб купити собі таку ж, а після покупки відчула розчарування. Чому? Вона ж так хотіла авто?

Виявилося, що вона насправді хотіла відчути любов і турботу, а машина була лише засобом прояву цих почуттів. Виявляється, бажання було набагато ближче, ніж вона думала, потрібно було просто попросити свого чоловіка, ні не купити машину, а виявити до неї любов і турботу (а ще краще – розповісти яким чином).

Тож важливо розуміти, що ти насправді хочеш. Іноді наші бажання не такі буквальні.

2. Юрій мріяв про айфон, купив його в кредит, а щоб сплатити кредит, влаштувався на другу роботу. Тут має бути кінець? А ні, це тільки початок. Айфон Юрія не тішить зовсім. І річ не в тому, що телефон поганий. Просто ціна виявилася для Юрія занадто високою, щоб він радів покупці.

Слід розуміти не тільки, що ви хочете, а й чи готові за це заплатити таку ціну. 

Що робити, якщо відчуваєте заздрість?

Найголовніше — це не дозволяти собі йти деструктивним шляхом, а точніше, не намагатися знищити предмет заздрощів. Самі подумайте, справу ви зробите, енергію на це ви витратите, а вам нічого не буде, ви нічого не знайдете, тільки відповідальність за скоєне. А от якщо ви скористаєтеся цією енергією як засобом досягнення мети, потім зберете врожай.

Висновок:

  1. Заздрість – це непогано, це просто почуття.
  2. Заздрість відкриває вам свої бажання.
  3. Важливо розуміти, чому саме ви заздрите, іноді все не так очевидно.
  4. Усе має свою ціну. І треба її враховувати, щоб не почуватися обдуреним.

Ну і на закінчення короткий список: «Що робити із заздрістю?»

  • Приймати!
  • Усвідомлювати!
  • Не боятися!
  • А головне дерзати!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook