Чому виникає вторинна катаракта

Визначити після операції, що пацієнт зіткнеться із вторинною катарактою, не може ніхто. Вона може з'явитися навіть через кілька років.

Інколи після оперативного лікування катаракти у пацієнтів знову погіршується зір. Причина – вторинна катаракта. Від неї не застрахований ніхто. «Тепер вторинну катаракту можна швидко і безболісно вилікувати», – наголошує лікар-офтальмолог Ірина КУЛІЄВА.

ЧОМУ ВИНИКАЄ

Природа первинної і вторинної катаракти абсолютно різна. При первинній катаракті зір погіршується через помутніння кришталика ока, тому його замінюють на штучний. Штучний кришталик не може зазнавати змін, він імплантується раз і назавжди. Тож вторинна катаракта виникає не на ньому, а на капсулі. Це тонкий еластичний мішечок, в якому розташовується і фіксується штучний кришталик.

Після операції із заміни кришталика на капсулі внаслідок фізіологічного розвитку та росту можуть наростати нові клітини, вона ущільнюється і втрачає свою прозорість, а це заважає променям світла проходити крізь око до сітківки. У результаті цього гострота зору знижується і розвивається так звана вторинна катаракта. Це трапляється досить часто, однак не є наслідком неякісно проведеної операції. Визначити відразу ж після операції, що пацієнт зіткнеться із вторинною катарактою, не може ніхто. Вона може з’явитися навіть через кілька років після проведення операції.

ЯКА ІМОВІРНІСТЬ

Вторинна катаракта розвивається у 20–40% пацієнтів протягом двох-п’яти років після операції. Ця особливість найбільш поширена серед дітей, у яких ріст клітин більш активний, і рідше зустрічається у пацієнтів похилого віку, у яких ріст клітин уже сповільнений з віком. У хворих на діабет вторинна катаракта теж розвивається частіше, ніж в інших пацієнтів. При травматичній катаракті ймовірність помутніння задньої капсули кришталика протягом трьох років після операції становить 92%.

УВАГА: СИМПТОМИ

Основним симптомом вторинної катаракти є погіршення зору після операції із заміни кришталика. Пацієнтові може здатися, що у нього знову розвивається катаракта. Як правило, зір погіршується поступово. Нерідко пацієнти бачать туман перед очима, нечіткі предмети. Вторинна катаракта може викликати зміну чутливості до світла. Вона може як знижуватися, так і підвищуватися. Якщо у вас з’явилися такі симптоми, слід якомога швидше звернутися до офтальмолога.

ЛІКУВАННЯ ШВИДКЕ І БЕЗБОЛІСНЕ

Існує два способи лікування вторинної катаракти – хірургічний і лазерний (YAG-лазерна дисцизія). Останній отримав більш широке визнання завдяки своїй простоті і безпеці: лазерне лікування проходить амбулаторно й абсолютно безболісно. Пацієнт може повертатися додому одразу після проведеної процедури. У більшості випадків вторинну катаракту успішно виліковують в ході однієї процедури. Кінцевий результат – миттєве покращення зору!

Цей швидкий і ефективний метод лікування вторинної катаракти застосовують спеціалісти Центру хірургії ока професора Загурського. Така можливість з’явилася завдяки нещодавно придбаному новітньому обладнанню. Інноваційний високотехнологічний апарат OptoYag M. забезпечує точне фокусування лікуючого променя, що гарантує бездоганну роботу лазерної системи, ефективну й безпечну процедуру, дієве лікування очей. Апарат OptoYag M. підіймає продуктивність лікаря і комфорт пацієнта на абсолютно новий рівень. Пацієнти отримують миттєвий результат уже за кілька хвилин.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook