Дім Дизайн

Чому пластикові вікна шкідливі для здоров’я

Те, що пластикові вікна, які складаються з полівінілхлориду, шкідливі для здоров’я, для екологів навіть сумнівів не викликає, про це стверджує і еколог Сергій Шаров. Давайте з’ясуємо, на чому грунтується це твердження про шкоду пластикових вікон.

Шкода пластикових вікон носить суб’єктивний характер, довести який безпосередньо, згідно із законом, досить складно, і ось чому. З одного боку, як кажуть виробники, багато показників «шкідливості» ПВХ пластикових вікон знаходяться в межах деяких допустимих норм. Питання в тому, хто ці норми допустив в наше життя.

Ви можете приїхати в будь-яке місто, де є хімічний завод або фабрика, скажімо, з виробництва ДСП або ламінату, там неможливо дихати, а смертність від онкології перевищує середні цифри по країні, але всі виміри показують, що всі шкідливі викиди в атмосферу в межах допустимого. Точно так і з пластиковими вікнами – вони шкідливі, але жити можна.

Пластикові вікна і температура повітря

Питання в іншому – чи хочете ви жити в здорової комфортній атмосфері або задовольнятися віртуальної нормою. Та й тести, що підтверджують ці норми, часто проходять в дуже віддалених від реальності умовах. Наприклад, нагрівають ПВХ профілі, з яких роблять пластикові вікна, імітуючи сонячне світло, 15-20 хвилин, і заявляють – все в порядку.

У нас що, влітку сонце всього чверть години світить? Останні роки ми бачимо, яка спека, ліси горять, літаками загасити не можемо. Доторкнися влітку до пластикового вікна зовні – руку на профілі тримати неможливо, можна опік отримати. Зате в лабораторних умовах все чудово. Тому, замість розмов досить просто понюхати нове пластикове вікно, голова відразу заболить, ось вам і вплив пластикових вікон на здоров’я.

Пластикові вікна блокують природну вентиляцію

З іншого боку, за заявами тих же виробників пластикових вікон, вони не відповідають за проблеми зі здоров’ям людини, які безпосередньо з цими самими вікнами не пов’язані. Як відомо, установка пластикових вікон порушує вентиляцію, яка, можна сказати, історично склалася в наших будинках. Наші будинки розраховані на те, що повітря в квартиру проникатиме через дерев’яні вікна та природним шляхом виходити через загальну вентиляцію в кухні або ванній.

Так як пластикові вікна приплив свіжого повітря блокують, то рівень шкідливих речовин в квартирі різко зростає. Це і чадний газ від газової плити, і вуглекислий газ, і затримка в квартирі пилу. Крім того, різко зростає вологість, в якій відмінно себе почувають цвіль і грибок.

Тобто мікроклімат квартири значно погіршується. Це практично відразу відчувають діти, люди, які мають проблеми з органами дихання, алергіки, навіть у здорових людей починаються сильні головні болі. На претензії екологів виробники пластикових вікон радять частіше (кілька разів на день) провітрювати квартиру або додатково поставити кондиціонер. Тобто люди повинні платити двічі.

Пластикові вікна знижують рівень світла

Ще один важливий момент, на який рідко звертають увагу під час обговорення питань здоров’я – світлопропускання пластикових вікон. Як всі прекрасно знають, при нестачі сонячного світла у людини знижується опірність хворобам, погіршується обмін речовин, імунітет, падає працездатність і, навпаки, підвищується рівень стресу. Це особливо помітно взимку, коли світлий день короткий. Так ось, установка пластикового вікна, в силу його конструктивних особливостей, в порівнянні з таким же дерев’яним, зменшує потрапляння світла в кімнату на 20-30 відсотків.

Поради еколога

По-перше, якщо зміна вікон не є величезною потребою, не робіть цього, не женіться за модою. А якщо дуже потрібно, вибирайте для склопакетів не пластикові, а дерев’яні конструкції, ціни на них різняться досить незначно. Намагайтеся вибирати вікна з мінімумом перегородок, що заважають проникненню світла. Ну і купуйте кондиціонер – на жаль, без нього правильну вентиляцію в будинку з пластиковими вікнами не відновити.

Дата публікації: 09.02.2019 img Поділитися