У їжу зазвичай вживають тільки корінь імбиру. Дослідження показують, що найбільше користі приносить свіжий імбир, а не сухий або маринований. Коріння слід вибирати гладке, без пошкоджень. Вживати імбир можна майже з будь-якими продуктами – з напоями, гарячими стравами, супами, салатами та солодощами. При цьому калорійність у імбиру практично нульова – організм витрачає стільки ж енергії на те, щоб засвоїти їжу.
Імбир містить речовину гингерол, яка допомагає організму боротися з інфекціями і підвищує імунітет. Крім того, він знижує запалення. Імбир використовують не тільки в профілактичних цілях, але і для лікування – наприклад, імбир з медом і лимоном допомагає зняти біль в горлі і сприяє виведенню мокротиння.
Також в імбирі міститься травний фермент, який допомагає розщеплювати білки. Імбир відомий своєю здатністю прискорювати метаболізм, але допомога організму в перетравлюванні білка дає і інші плюси – допомагає позбутися від запорів, відчуття тяжкості і метеоризму.
Дослідження, присвячені профілактиці раку, назвали імбир одним з ефективних засобів проти раку кишківника. У ньому безліч вітамінів, мінералів і клітковини, що само по собі корисно для здоров’я кишківника. Крім того, імбир, завдяки здатності справлятися із запаленнями, знижує ризик розвитку раку.
Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!