свекруха

Чоловік слухається маму: у чому помилка дружини?

Якщо ваш чоловік - мамин синок, не тіште себе ілюзіями, що він сам з часом зрозуміє, що більше часу й уваги треба приділяти вам, а не мамі. Дійте негайно, але поступово і мудро!

Ваш чоловік – мамин синочок? Бажання його матері для нього закон, він боїться їй і слово сказати? Ніколи не захистить перед свекрухою дружину, хоча далеко від неї говорить зовсім інше? Якщо чоловік слухається маму, то не завжди в цьому винна тільки вона сама. У багатьох випадках проблема виникла за згодою дружини. Саме вона допустила, що її чоловік продовжує ставити матір на перше місце, не помічаючи потреб власної родини.

Якщо думка свекрухи завжди переважує вашу, це неприємно і заважає стосункам. Щоб обмежити вплив матері чоловіка на вашу сім’ю, вам необхідно зрозуміти, чому ваш чоловік настільки залежить від неї, як вона маніпулює своєю дитиною і як цьому можна запобігти. Але водночас ви маєте замислитися, чи правильно вибудовуєте свої стосунки, яку модель сім’ї обрали. Наша стаття допоможе розібратися в причинах і знайти спосіб розв’язання проблем без оголошення війни свекрусі.

Причини, через які чоловік слухається маму

Деякі чоловіки не можуть іти наперекір волі авторитарної матері. Витоки цієї проблеми криються в ранньому віці. Син відчуває почуття провини, яке змушує його беззаперечно виконувати вимоги матері. Усвідомлено чи ні, мати вкладала в голову майбутньому чоловікові, що він до кінця життя в боргу перед нею.

 

Зачатки криються в похибках виховання і перекладанні на плечі дитини ролі, яку має виконувати її батько. Таке часто відбувається в сім’ях, де між подружжям немає взаєморозуміння і відкритості, коли жінка не відчуває від свого чоловіка віддачі, а також у неповних сім’ях.

Мати, відчуваючи незатребуваність, без залишку переключається на сина. Це негативно позначається на психіці дитини і в майбутньому може позначитися на проблемах в особистому житті молодої людини. Коли у нього з’являється власна сім’я, чоловік, як і раніше, слухається маму.

У стосунках із чоловіком, вихованим у такій сім’ї, все може проходити гладко до того моменту, поки його мати не почне втручатися. Навіть величезна любов навряд чи зможе перемогти в нерівній сутичці з дитячою психотравмою.

Складність полягає в тому, що проблема буде очевидна тільки з боку. Чоловік і його мати прожили так більшу частину життя, і такий патерн спілкування для них є нормою. Їхня поведінка ґрунтується на базі, яка закріплювалася роками.

Поміняти парадигму стосунків із мамою дано не кожному чоловікові. Самостійно впоратися з цим дуже важко.

Що зробила мама, щоб ваш чоловік слухався тільки її

Мамин синочок – одна з поширених проблем у парі. Жінка бачить, що її коханий перебуває під тотальним впливом матері, а та, своєю чергою, не втрачає можливості показати, що саме вона – головна людина в житті її кровиночки.

Коли ситуація доходить до крайності, від жінки можна почути такі тези:

  • Вона влаштувала зі мною змагання за серце свого сина.
  • Вона твердить і показує всім виглядом, що мати важливіша, ніж дружина.
  • Вона вимагає постійної участі сина у своєму житті, навіть на шкоду його сімейному щастю і благополуччю.
  • Її головна мета – зробити все наперекір мені, навіть якщо це суперечить здоровому глузду і може нашкодити всім.
  • Усе, що їй потрібно, – зруйнувати нашу сім’ю за будь-яку ціну.
  • З її слів, любові гідна тільки мати, а я – тимчасове явище в житті її сина.

Це неповний перелік скарг, проте суть зрозуміла. Якщо ви стикалися з подібною проблемою, напевно щось відгукнулося у вас у душі.

За першим покликом своєї матері ваш чоловік мчить на інший кінець міста, щоб відвезти її в гості до подруги, хоча дешевше і зручніше було б доїхати на таксі. До того ж зазвичай такі спонтанні прохання виникають у ті моменти, коли у вас було заплановано захід або побачення.

Допомога мамі важливіша, ніж проведення часу з вами. Навіть якщо справа не є питанням життя і здоров’я свекрухи, а з вами заздалегідь обговорено плани на вечір, люблячий син вважатиме своїм обов’язком відгукнутися на прохання матері. Нехай і вдасться впоратися із завданням швидко, в душі залишиться осад з образи, гніву і розчарування.

І якщо вперше вас не збентежить така поведінка благовірного, а навпаки, ви вважатимете її шляхетною, то згодом навряд чи відпускатимете його із захопленням. Особливо коли його поїздки до мами стануть дедалі частішими й тривалішими.

Важливо в такі моменти не зануритися в роздуми про потенційні причини проблеми:

  • він боїться дорослішати;
  • я не подобаюся його матері;
  • він занадто слабкий духом, щоб встановити свої кордони;
  • його мати – деспот, у нього недостатньо моральних сил, щоб їй протистояти.
Досить додумувати! На вирішення питання це ніяк не вплине. Єдина причина, чому він так поводиться, в тому, що ви йому дозволили це.

Ви дозволяєте з собою так чинити

Із самого дитинства мати вклала в голову сина, що з нею потрібно чинити тільки так і ніяк інакше. Вона поставила чіткі рамки, вихід за які загрожує немилістю. А ви – не поставили. З нею зрозуміло, як поводитися, щоб отримати похвалу і любов, а з вами – ні. Саме тому він готовий зірватися до неї у вихідний через маловажливу і нетермінову причину, покинувши вас. Ви просто дозволяєте так із собою чинити.

З дитинства він затямив, що з матір’ю хороший син проявляє:

  • повагу;
  • беззаперечний послух;
  • ввічливість і делікатність у спілкуванні;
  • турботу і захист.

Це той мінімум, який прописаний у “кодексі хорошого сина”. Вирощений на цих постулатах чоловік не зможе просто так взяти й відступити від них.

Як встановити правила для чоловіка, який слухається маму

Для розв’язання проблеми з вашого боку вам буде потрібно створити власні правила, яких чоловік має дотримуватися, щоб продовжити стосунки з вами.

Мати витиме з нього мотузки і триматиме на короткому повідку, доки молодий чоловік не зустріне дівчину, яку щиро полюбить. При цьому його пасія має бути мудрою і сильною духом, щоб протистояти впливу майбутньої свекрухи.

Слід транслювати обранцеві такі постулати

  • Поважай мене.
  • Я і наша сім’я мають бути для тебе на першому місці.
  • Усі, хто вхожий у наш дім, мають з повагою ставитися до наших стосунків і до мене.

Тому не пускайте справу на самоплив, не тіште себе ілюзіями, що чоловік сам встановить нові правила для себе і буде неухильно їх дотримуватися. Обов’язково проговорюйте з чоловіком свої очікування. Необхідно регулярно і методично транслювати свою точку зору, тільки так ви зможете домогтися гармонії в стосунках.

Дійте м’яко, але впевнено. Якщо вас не влаштовує поведінка чоловіка щодо його матері, скажіть, що ви цінуєте його любов до мами і турботу про неї. Але, кидаючи вас у розпал романтичного побачення через надуману і нетермінову причину, він тим самим демонструє неповагу до вас, яку ви терпіти не маєте наміру.

Проявіть витримку і не переводьте тон розмови в обвинувальний. Тільки якщо ви дипломатично і без образ висловите свою позицію, то будете почуті. Не відступайте від обраної лінії і не дайте йому переконати вас у тому, що проблема не варта виїденого яйця.

Чоловік має зрозуміти за вашим тоном і словами, що ви говорите серйозно, і він може втратити вас через таку поведінку.

Тільки так:

  • ви були спокійні;
  • ви не ображали його матір;
  • ви не принижували його.

Водночас ви недвозначно дали зрозуміти, яку поведінку не потерпите і які санкції настануть за порушенням ваших прохань. Так ви залишаєте чоловікові право вибору, рішення приймає він, також відповідає за наслідки. Це змусить його задуматися й усвідомлено підійти до питання.

Найімовірніше, такий розвиток подій не сподобається його матері, але це вже не ваші турботи. Ваше завдання – відстояти права і захистити свої почуття.

У ваших силах за допомогою цих рекомендацій дати чоловікові поживу для роздумів і показати, що модель його стосунків із матір’ю застаріла і потребує модернізації. Не бійтеся спровокувати розставання таким чином.

Підспудно чоловік і сам розуміє, що ситуація ненормальна і не може тривати вічно. Але без допомоги усвідомити і прийняти це буває непросто.

Ви можете посприяти тому, що ваш обранець візьме відповідальність за стосунки і майбутнє сім’ї.

Як поводитися з чоловіком, який слухається маму

Фахівці рекомендують не затягувати з розв’язанням проблеми й обов’язково підключити чоловіка. Найкраще в цьому випадку підійде сімейна психологічна консультація.

 

Вкрай не рекомендується ставати в позицію нападника і критикувати свекруху. Це може призвести тільки до погіршення ситуації. Адже такий чоловік психологічно не розділяє себе і свою матір.

Робота фахівця спрямована на те, щоб підвести вашого чоловіка до того, щоб він зміг розібратися в собі і пройти сепарацію, якої не сталося в дитинстві. Саме в цьому невирішеному питанні криється причина такої нездорової прихильності. Причому це обопільне явище: мама не може відпустити дорослого сина в самостійне життя, а він не знає, як справлятися без її контролю і підказок. Ситуація не безнадійна, її можна виправити, якщо діяти м’яко й акуратно.

Вперше зіткнувшись із такою проблемою, легко наламати дров через незнання. Неусвідомлено багато дівчат припускаються помилки і висловлюють обранцеві своє невдоволення в грубій формі. Це призводить до сварки та погіршення стосунків.

У сім’ї в такий момент відбувається розкол: мама з сином проти невістки. Те, який бік зрештою прийме чоловік, залежить від багатьох чинників. Безумовно, відіграють роль почуття до дружини. Але це не головне. Важливішим у цьому випадку є ступінь його внутрішньої зрілості. Поки він не стане дорослим психологічно, поки не навчиться брати на себе відповідальність за свої вчинки, він сприйматиме супутницю тільки як матір.

Поради психологів жінці, яка опинилася у стосунках із маминим синочком

  • Бесіди мають проходити в доброзичливому тоні. Чоловіка потрібно підвести до розмови двох дорослих людей. Не можна переходити на крик і влаштовувати істерики.
  • Не варто грубо відгукуватися про його маму. Пам’ятайте про перший пункт. У розмові зрілих особистостей образи неприпустимі.
  • Перше, що потрібно зробити, – відкрито сказати про свої почуття. Поділіться з чоловіком, що не влаштовує вас у стосунках. Слід також запропонувати вирішення проблеми. Одразу обговорюйте моменти, які вас бентежать.
  • У питанні сімейних фінансів не повинно бути розбіжностей, не замовчуйте проблему.Вирішуйте спірні моменти на березі. Не соромтеся обговорювати питання ведення бюджету, особливо коли справа йде до шлюбу. Обговоріть суми, які кожен витрачає на свій розсуд, або виділіть фіксовану частину на підтримку батьків.
  • Дійте м’яко, підтримайте чоловіка, якщо він переходить на ваш бік. Процес сепарації в дорослому віці болючий, це важко психологічно. Щоб перебудуватися на новий формат, вашому чоловікові і свекрусі знадобиться деякий час. Проявіть терпимість і поблажливість.

Буває й так, що чоловік відмовляється прийняти позицію дружини і в усьому слухається маму, а не дружину. У такому разі процес сепарації може затягнутися, прискорити його силою, на жаль, не вийде.

Якщо ви маєте намір зберегти стосунки за всяку ціну, дійте хитро і терпляче, вам доведеться увімкнути жіночу мудрість на повну потужність.

Насамперед спробуйте зрозуміти, що в такій парадигмі ваш коханий виховувався з самого дитинства. У нього немає досвіду самостійного прийняття рішень, йому не дозволялося брати на себе відповідальність. У вас є шанс на своєму прикладі показати, як це роблять дорослі люди.

Спочатку вам доведеться буквально замінити йому матір. Потихеньку чоловікові треба допомогти стати зрілою, самостійною особистістю. Йому необхідно відчувати вашу підтримку, а не всепоглинаючу любов і підпорядкування його волі.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook