Чекайте перших морозів: як і чим НЕ можна укривати квіти на зиму

Як і чим правильно укривати квіти і декоративні рослини на зиму, а які популярні матеріали для цього не підходять?

Не варто поспішати з укриттям рослин. Бруньки можуть запріти – і рослина захворіє або й загине. Стежте за температурою! Перед укриттям не забудьте обрізати рослини: видалити хворі і пошкоджені пагони, вкоротити на необхідну довжину. Зовсім не підходить для укриття рослин плівка. Вона не захищає від морозів, не дає випаровуватися волозі, призводить до запрівання бруньок і розмноження грибкової інфекції.

Один із популярних укривних матеріалів – гілки хвої та опале листя. Вони гарно захищають ґрунт від перемерзання і добре пропускають повітря, тому квіти під ними не пріють. Але при цьому можуть бути переносником різних захворювань та шкідників. Тому перед тим, як класти хвою на свій квітних, її треба ретельно оглянути, чи немає ознак захворювання. А листя брати тільки з-під здорових дерев і добре просушене.

Старі мішки, наприклад, з-під картоплі, моркви, буряків можуть містити збудників захворювань, небезпечних для декоративних рослин. Тому перед використаннях їх треба продезінфікувати. А ще мішковина сильно вбирає вологу і при пониженні температури швидко замерзне. коли ж відтане – то створить чудове середовище для розвитку грибкових інфекцій. Тому мішковина не підходить для укриття трав’янистих рослин.

Якщо ви використовуєте для укриття мішковину, агроволокно або інший м’який матеріал, подбайте про те, щоб він не торкався до гілок. Зробіть каркас, а вже тоді врийте його полотном. Інакше сніг може зламати рослину.

Читайте також:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook