обстеження

“Будь-яка людина у 30 років має хоча б раз обстежитися”, – доктор медичних наук

Контроль артеріального тиску та рівня холестерину відіграє ключову роль у профілактиці серцево-судинних захворювань. Навіть якщо ви вважаєте себе здоровими і добре почуваєтеся.

Контроль артеріального тиску та рівня холестерину – ключові аспекти підтримки здоров’я серця та судин. Важливо вчасно виявляти порушення та вживати необхідних заходів, адже гіпертонія та підвищений холестерин часто протікають безсимптомно, але можуть призвести до серйозних ускладнень.

Доктор медичних наук Андрій Ягенський наголошує, що навіть молодим людям варто стежити за цими показниками та хоча б раз у тридцять років пройти відповідні обстеження. У цій статті ви знайдете важливі рекомендації щодо профілактики та контролю артеріального тиску й рівня холестерину, які допоможуть зберегти здоров’я на довгі роки.

Для здорових людей, які мають нормальний артеріальний тиск, у яких у нормі холестерин, необхідні здоровий спосіб життя, фізична активність мінімум по тридцять хвилин щодня; зменшити вживання тваринних жирів, максимум овочів і фруктів у раціоні (на день п’ять порцій фруктів розміром у долоню); звичайно, не починати курити, а якщо є така звичка, то якнайшвидше кидати; контроль ваги через рух та адекватне харчування.

Якщо у вас підвищений тиск…

Людям, які мають підвищений артеріальний тиск, пораджу дотримуватися щоденного прийому ліків. Він постійно має бути меншим за 140/90. Хоча, можливо, незабаром ми будемо рекомендувати нижчі цифри, оскільки нещодавно були проведені важливі дослідження, які довели, що ті, хто має тиск 120/80, а не 140/90, живуть довше і мають менше ускладнень.

Це, до речі, стосується і літніх людей. У нас, чомусь, вважається, що, якщо людина старша 70 років, у неї може бути тиск 160-170. Але це не так. У людини після 70-ти показник має бути не більшим від 150/100. Це значить, що постійно потрібно вживати ліки від тиску і не просто їх пити, а брати належну кількість препаратів.

Радимо також прочитати: 90% людей міряють тиск неправильно! Ось помилки, що впливають на результат

Зараз є багато людей, до яких ми достукалися, які вживають ліки для зниження тиску. Однак хоч пацієнти їх і п’ють, тиск все одно залишається високим та знижується недостатньо. Це тому, що людина вживає лише один препарат, а часто потрібно декілька. Тут досить вагоме питання у ціні. Але хочу наголосити, що зараз є ліки недорогі. І частіше люди не приймають їх не тому, що не мають грошей, а тому, що вважають це непотрібним або мають якісь інші, нефінансові, причини.

Іще одне дуже серйозне питання – холестерин. Якщо тиском люди трошки займаються, то холестерин – це загалом невирішена проблема. Є ліки, які значно зменшують смертність від цієї проблеми. А в нас є люди, навіть деякі лікарі, які не усвідомлюють, що такі ліки потрібно вживати.

Радимо також прочитати: Гіпертонічний криз: як надати першу допомогу і збити тиск

Звичайно, не в усіх людей є ця проблема. І ми знову повертаємося до того, що будь-яка людина у тридцять років має хоча б раз пройти обстеження: зробити аналізи на холестерин, піти поміряти тиск (це, до речі, роблять безкоштовно). У мережевих лабораторіях теж можна здати аналізи. У районах поміряти тиск і визначити рівень цукру та холестерину – не проблема. Якщо все нормально – значить, треба продовжувати жити, як зазвичай. Якщо є якісь проблеми — необхідно звернутися до лікаря по лікування. Бо здоров’я, без перебільшення, – то основна цінність.

З архіву газети “Сім’я і дім” 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook