Борода збільшує в тисячу разів ризик підхопити коронавірус COVID-19

То може все таки варто поголитися? А після цього краще одягнути маску. А ще краще респіратор.

Збривати бороду рекомендують Американські Центри з контролю і профілактиці захворювань. Мовляв, здоров’я важливіше понтів і модних тенденцій.

Ілюструє рекомендацію медиків спеціальна таблиця, на якій зображені найбільш поширені варіанти: борідки, вусики і вуса. Червоними хрестиками позначені неприпустимі види борід – тобто, найбільш небезпечні з точки зору ймовірності заразитися. Зелені галочки відповідають більш-менш прийнятними.

Чоловікам з бородою краще поголитися. Адже волосся на обличчі знижує ефективність захисних масок. Причина – через волосся бороди або довгих вусів захисна маска або респіратор погано прилягають до обличчя. Між ними утворюються щілини, крізь які легко проникає зараза. Дослідження показують: в організм бороданя заразі потрапити у тисячу разів простіше, ніж в організм гладко поголеного чоловіка.

Борода увеличивает в тысячу раз риск подхватить коронавирус COVID-19

Треба розуміти, що на нічим не захищеній бороді скупчуються крапельки, що вилетіли з чужих носів і ротів. Крапельки ці можуть бути заражені чим завгодно – хоч коронавірусами. Таким чином волосся на обличчі стає пристановищем різноманітних інфекційних агентів. Від них, звичайно, можна позбутися, постійно вмиваючись. Але бородані не дуже стараються дотримуватися подібних гігієнічних процедур. А бороди і справді брудні. У цьому в минулому році переконалися медиками з швейцарської клініки Хірсланден (Hirslanden Clinic in Switzerland).

Вони збиралися всього лише з’ясувати: чи можна, провівши MRI-обстеження собаки, використовувати той же сканер для обстеження людини. Чи не забруднить його собака настільки, що сканер доведеться посилено дезінфікувати? Або взагалі потрібно заводити окремий – ветеринарний?

Борода увеличивает в тысячу раз риск подхватить коронавирус COVID-19

Медики, ведені доктором Андреасом Гутцайт (Professor Andreas Gutzeit), взяли мікробні проби у 30 довгошерстих собак, порівняли їх з людськими, які були здобуті в тому числі і у 18 бородатих чоловіків у віці від 18 до 76 років. З’ясувалося: дезінфікувати сканери треба. Але не після собак, а після людей. Саме після бороданів. Бороди у всіх рясно гніздилися різноманітні бактерії. Їх було більше, ніж у будь-який окремо взятої собаки. При цьому половина виявлених в бородах мікроорганізмів представляли серйозну небезпеку для здоров’я.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook