Біль у шиї: причини та лікування

Якщо впродовж тривалого часу ви відчуваєте біль в шиї, що посилюється під час рухів, це може свідчити про серйозні проблеми опорно-рухового апарату.

Біль у шиї – ознака різних захворювань. В Інституті вертебрології та реабілітації IVR лікарі знаходять причини болю в шиї та ефективно лікують пацієнтів.

Часто біль в шиї викликаний хворобами хребта та здавленими судинами. Це може призвести до гіпоксії головного мозку. Іноді біль спровоковано й менш серйозними захворюваннями, які однак також потребують лікування.

Якщо часто болить голова і віддає в шию, для встановлення причин потрібна ретельна діагностика. Для вирішення проблеми варто звернутися до лікаря і не займатися самолікуванням. Одним із спеціалізованих центрів в Україні є Інститут вертебрології та реабілітації IVR. Тут працюють висококваліфіковані фахівці, які проводять повне обстеження пацієнтів, які скаржаться на болі в шийному відділі хребта, та знаходять справжні причини їхнього виникнення. На сайті https://ivr.ua/ua/boli-v-shee можна записатися на прийом до фахівця в Києві, Львові та Івано-Франківську жителям з усієї України, а також ознайомитися з важливою інформацією щодо методик лікування.

Головні причини болю в шийному відділі

Нерідко больові відчуття в шиї виникають унаслідок м’язових спазмів або їхнього гіпертонусу. Це відбувається через різкий поворот голови або перевантаження у процесі важкої роботи, або ж навпаки тривале перебування в нерухомому положенні. У таких випадках біль зазвичай проходить за кілька днів і не потребує особливого лікування.

Якщо ж біль не проходить, то необхідно звернутися за допомогою до фахівців. Зазвичай його причини криються в:

 • травмованих кістках, суглобах чи м’язах;
 • міофасціальному синдромі;
 • запальних та інфекційних процесах в організмі;
 • радикуліті;
 • протрузії або грижі міжхребцевого диска;
 • викривленні шийного відділу хребта;
 • шийному остеохондрозі;
 • захворюваннях ЦНС та ін.

Ознаки та симптоми

Визначити патологію хребта можна за супутніми симптомами: зменшена рухливість шиї, хрускіт при повороті голови (в поєднанні з іншими ознаками), біль в плечах та голові, часте запаморочення, знижена гострота зору, швидка втомлюваність. Більшість неврологічних симптомів вторинні. Якщо у людини відбувається випинання міжхребцевих дисків, розвивається протрузія, а при погіршенні проблеми — грижа.

Найчастіше у людини без вроджених патологій викривлення хребта відбувається через асиметрію спинних м’язів. Одні тканини постійно перенапружується, а інші патологічно розтягуються та розслабляються. Спостерігаються м’язові спазми та блоки, що викликає защемлення нервових закінчень та появу сильних больових відчуттів. Болі можуть бути ниючими та посилюватися, коли людина робить певні рухи. При ускладненнях (міофасціальному синдромі) болі можуть ставати гострими.

Особливості лікування

В Інституті вертебрології та реабілітації використовують різні методи боротьби з гострим болем у шиї. Найчастіше терапія спрямована на зняття больового синдрому та усунення причини захворювання. Якщо болить шия через захворювання опорно-рухової системи, то лікування складається з:

 • ін’єкційних методик, спрямованих на зняття гострої симптоматики;
 • лікувального масажу (усуваються м’язові спазми);
 • корекції хребта (усуваються оборотні структурні порушення);
 • фізіотерапевтичних процедур.

Схема лікування вибирається в індивідуальному порядку, залежить від форми захворювання та його причин.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook