Бабусина тернівка “Од всіх хворіб”. Щоосені готую і завжди тримаю в коморі

У моєї бабусі в льосі завжди стояла банка з тернівкою. Бабуся казала, що "то ліки од всіх хворіб". Тепер і я щороку восени готую настоянку з терену, бо її користь відчула на собі. А ще вона смачна!

Усі частини терену (коріння, гілля, листя, квіти, плоди) мають лікувальні властивості й здатні замінити багато ліків.

Здавна квіти терену вживають для покращення обміну речовин, як сильний проносний засіб, коріння – як потогінний засіб, кору – як жарознижувальний, а плоди – для лікування захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Їсти свіжим ягоди – не дуже смачно, бо вони терпкі. Тому наші бабуся і дідусі готували з них цілющу настоянку або наливку – тернівку. Народна медицина приписує їй безліч лікувальних властивостей. Тернівка має протизапальну, жарознижувальну і потогінну дію, тому незамінна при застудах та ГРВІ.

Особливо корисна вона для органів травлення: нормалізує роботу шлунка і кишківника, рекомендована при гастритах і колітах. А ще знищує бактерії і мікроби, тому дієва при отруєннях. При помірному вживанні настоянка з терну допомагають привести в норму підвищений артеріальний тиск, покращує кровообіг, заспокоює нервову систему. Тому колись тернівка була чи не в кожному домі.

Щоб приготувати настоянку із терену, потрібно 3 л ягід (збирати їх слід після приморозку) засипати 1 л цукру і залити 1 л 60 градусної доброї горілки або розведеного спирту. Усе це поставити на сонячне вікно, щоб цукор розтанув. Періодично струшувати. Потім поставити у темне місце, поки ягоди не опустяться на дно. Далі процідити. 

Для поліпшення стану здоров’я тернівку слід випивати по 30-40 г за 30 хв до їди. Якщо маєте виразкову хворобу, то приймати напій краще після їди.

До речі, наші предки вважали терен найкращим оберегом від нечистої сили та хвороб для людей і худоби. Існує навіть легенда про те, що через свою особливу силу терен не горить у вогні. У давнину тернові зарості називали «неопалимою купиною».

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook