Антисептик для рук — наша головна зброя

Епідемія ставить свої вимоги: вакцинуйтеся за першої ж можливості, дотримуйтеся дистанції, уникайте людних місць, носіть маску. І приготуйте антисептичний розчин для рук. Це ваша головна зброя проти хвороби. 

Хвороба, що вразила людство у 2020 році, є дуже страшною. Кадри, зняті в реанімаційних відділеннях по всьому світі, здатні викликати шок навіть в людей із міцними нервами. Та краще не німіти з жаху, а робити все, щоб не заразитися. Добре, що нічого складного чи дорогого в цьому немає: вакцинуйтеся за першої ж можливості, дотримуйтеся дистанції, уникайте людних місць, носіть маску. І приготуйте антисептичний розчин для рук. Це ваша головна зброя проти хвороби. 

Як віруси й бактерії потрапляють до нашого організму

Ми звикли думати, що хвороботворні організми, що призводять до респіраторних захворювань, потрапляють до нас лише повітрям. Часто так і відбувається. Хвора людина кашлянула або чхнула, у повітрі утворилася невидима “хмарка” з мікроскопічних крапель. У кожній – кілька мільйонів вірусів. 

Але це не єдиний шлях зараження. Згодом “хмаринка” осідає на поверхні. Інша людина заходить до вже спорожнілого приміщення і торкається заражених поверхонь. Вона й гадки не має, що наражається на ризик. 

Середньостатистична людина мимоволі торкається рукою обличчя приблизно двадцять разів на годину. Не варто думати, що можна уникнути цих дотиків. Ви торкаєтеся свого носа, щік, губ, вух, шиї інстинктивно. Ви навіть не усвідомлюєте, що саме робите. І це цілком нормально. Ми не можемо контролювати автоматичні жести. 

Проте можемо захистити себе, просто прибравши заразу зі шкіри рук. 

Часто мити руки

Найпростіший спосіб – помити руки з милом під струменем води. Це майже гарантовано видалить зі шкіри усі хвороботворні мікроорганізми. Однак мити руки слід дуже часто. Ідеально – щоразу після того, як торкалися будь-якої поверхні. 

Ви не можете знати напевно, хто торкався цього місця до вас. Тож слід щоразу вважати, що всі поверхні у публічних місцях заражені. Мити руки так часто у вас навряд чи вийде. Зате ви можете захистити себе, використовуючи антисептичний розчин. 

Приготувати антисептик

Зробити його можна самостійно, навіть у домашніх умовах. ВООЗ рекомендує таку пропорцію:

  1. Дистильована вода – 1 105 мл. 
  2. Розчин пероксиду водню – 417 мл. 
  3. Розчин гліцерину – 145 мл. 
  4. Спирт етиловий – 8 333 мл. 

Зрозуміло, що останній компонент – найважливіший. Етиловий спирт знищує до 99 % усіх хвороботворних мікроорганізмів, відомих людству. А та мала частка, що залишилася, не зможе протистояти дії пероксиду водню. 

Для виготовлення антисептика підійде звичайний харчовий спирт. Купити його можна недорого в інтернет-магазинах. Сорт спирту не важливий. Можна брати дорогі “Люкс” та “Екстра” або найдешевший – “Вищого очищення”. Вони однаково швидко й ефективно впораються з усією небезпечною мікрофлорою на ваших руках. 

Завжди носити із собою

Головне, щоб спиртовий антисептик завжди був у вас під рукою. Тож після приготування розлийте отриманий розчин по маленьких пляшечках і покладіть їх у всі доступні місця. 

Одну – в сумку, з якою ходите на роботу. Або в кишеню пальто, якщо не носите сумку. Ще одну пляшечку варто залишити в салоні автомобіля, якщо волієте користуватися власним транспортом. Заведіть правило: вимагати від кожного, хто сідає у вашу машину, обробляти руки.

Подбати про дітей

Цієї осені вірус дістався вже й наших малюків. Добре, що вони переносять хворобу легше. Але й дітям потрібен дієвий захист. Тож вам слід забезпечити антисептиком усю сім’ю. І не просто забезпечити: дітей треба навчити правильно обробляти руки, щоб вони були захищені від хвороби. Антисептик – ваша головна зброя. 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook