стрес

Стрес: як допомогти собі не поїхати дахом

Якщо стресів не уникнути, отже, потрібно підвищувати свою стресостійкість. І це цілком реально! Почніть із маленьких кроків.

А чи знаєте ви, що стрес є у кожній миті нашого життя? І не важливо, радіємо ми чомусь чи засмучуємося. Найголовніше в цьому потоці напруги вміти пристосовуватися до факторів, що впливають на нас.

Можливо, ви помічали, що в моменти сильного хвилювання весь ваш організм мобілізується, намагаючись вчепитися в лице небезпеки, працездатність підвищується, а стан наближений до ейфорії. А може, ви з іншого табору — хто побачивши чи почувши щось не найприємніше падає в непритомність чи стає розсіяним?

Симптоми хронічного стресу і як повернути спокійне життя

Страждають серцева, нервова, імунна система: наслідки стресу для організму

Як можна підвищувати свою стресостійкість

Чи знаєте ви, що кожен з нас здатний знижувати ризик виникнення серцево-судинних розладів, працюючи зі своїм психологічним типом реагування на стрес? Не «вантажитиму» вас зайвою інформацією про психотипи, когнітивні оцінки та інше. Розповім, як практично можна підвищувати свою стресостійкість і не звалюватися в дистрес.

  •  Навчіться говорити ні.
  • Ставте реальні цілі (наприклад, не «хочу схуднути на 30 кг до літа», а «хочу набути корисних звичок»; є ймовірність зниження планки очікувань).
  • Необхідно налагодити свій власний режим сну та зрозуміти свою власну норму, щоб висипатися.
  • Обов’язково звертайте увагу на своє здоров’я! У жодному разі не відкладайте турботу про себе на потім.
  • Ставтеся до себе з любов’ю (новий колір волосся, сукня і кросівки — це те, що дозволить вам виглядати і почуватися краще).
  • Заведіть звичку планувати свої справи і записувати їх у планер, гарний щоденник та ін. (Якщо ви щось забудете, це запросто може викликати у вас роздратування. Наднирники спровокують підвищення кортизолу, а вам це не потрібно.
  • Незалежно від того, є у вас діти чи ні, наполегливо рекомендую вам прокидатися хвилин на 15 раніше запланованого часу (з дітьми часто доводиться цей час збільшувати) – це дозволить вам уникнути непотрібної суєти та роздратування (іноді дуже приємно попити зранку гарячої кави з якою-небудь смакотою на самоті.
  • Заведіть собі правило звертати увагу на дихання кілька разів на добу (фітнес-браслети та фітнес-годинники часто оснащені цією функцією) – це дозволить вашому організму насититися киснем і зняти м’язову напругу.

Авторка – психологиня Олена Дергачова

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook