За станом волосся можна робити висновки про здоров’я загалом. Якщо воно густе, міцне, блискуче, отже, все гаразд; ламке, сухе, випадає пучками – проблему потрібно шукати всередині.
Дуже часто випадання волосся починається через брак вітамінів. Потрібно також виключити анемію, проблеми із ШКТ, серйозні хронічні захворювання, гормональні збої. Робота з першопричиною дає швидкі результати.
Що потрібно знати про випадання волосся
Кожна людина щодня неминуче втрачає волосся – в нормі до 100 волосин на день для жінок та не більше 120 для чоловіків. Якщо обсяги випадання не перевищують ці цифри, турбуватися нема про що, більше – варто звертатися до трихолога.
У середньому у нас на голові росте близько 150 тис. волосин, життєвий цикл кожної становить до 7 років. Більше 90% цього часу волосся росте, останні кілька місяців перебуває у стані спокою, може випасти будь-якої миті. Часто це відбувається при розчісуванні і митті голови – механічна дія стимулює втрату волосся, особливо зі слабким корінням.
Випадання волосся – нестача якого вітаміну це може бути? Точну відповідь на це запитання дасть лабораторний аналіз – здати проби можна у будь-якій державній чи приватній лабораторії. Зазвичай, проблеми з волоссям починаються на тлі дефіциту біотину, вітамінів А, Е, С, D, групи В, цинку, заліза, магнію. Тому багато чоловіків і жінок, які почали приймати перелічені речовини в лікувальних чи профілактичних дозуваннях, швидко відзначають поліпшення ситуації.
Чи впливає нестача біотину на випадання волосся? Так, як і дефіцит вітаміну Д, В12, Е, цинку, магнію, Омега-3. Але нестача вітамінів – не єдина причина втрати волосся.
Коливання гормонального фону
Волосся може інтенсивніше випадати у періоди зміни гормонального фону – у пубертаті, після вагітності, пологів, внаслідок приймання гормональних препаратів. Ситуація стабілізується з відновлення роботи репродуктивної системи.
Механічні пошкодження
Якщо жінки люблять експериментувати з зачісками, часто користуються фенами, плойками, прасками і при цьому ігнорують необхідність застосування термозахисту, масок, бальзамів, волосся стає ламким, сухим, можуть виникнути проблеми з випаданням. Небезпечна процедура нарощування, без особливої потреби не варто носити важкі високі зачіски.
Стрес
Стрес, особливо затяжний, має руйнівний вплив на весь організм, насамперед страждає волосся. Суть у тому, що він запускає цілий ланцюжок хімічних реакцій, які негативно впливають на гормональний фон. У результаті з’являються шкірні захворювання, зокрема подразнення у зоні волосистої частини голови, слабшають цибулини.
Хронічні захворювання
Хронічні патології, а також хірургічні операції, травми та інше – стрес для організму та фактори, що ослаблюють. Якщо основні ресурси націлені на одужання, про зовнішній вигляд волосся ми просто забуваємо. Що робити? Працювати з першопричиною – наприклад, достатньо вилікувати хронічні проблеми з ШКТ, а стан волосся покращиться сам собою.
Біотин для росту та проти випадання волосся
Якщо хочете покращити стан волосся, зупинити процеси активного випадання, повернути густоту та блиск, зверніть увагу на препарат з біотином «Біотебал». Випадання волосся найчастіше починається саме на тлі нестачі в організмі біотину, можливо, і інших вітамінів. Усуньте дефіцити – розв’яжіть проблему. Приймання біотину дає виражені результати за умови нестачі цієї речовини. Якщо хочете уточнити поточний вміст біотину у крові, здайте аналіз.
«Біотебал» – препарат виробництва фармацевтичного заводу «Польфарма С. А», Польща. РП МОЗ UA/18951/01/01, термін дії РП до 27.08.2026. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем та обов’язково ознайомитися з інструкцією на лікарський засіб. Відпускається без рецепта.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!