увечері, після впливу пилу, тональних засобів та іншої декоративної косметики, яка забиває пори, для очищення шкіри варто застосовувати скраби. А можна просто намазати обличчя медом і легко помасажувати. Ефект буде навіть кращий!
– Мед – безцінне джерело здоров’я і краси, – переконана майстриня з Луцька Марія Шотік, яка виготовляє косметику на основі меду та продуктів бджільництва. – Ще у давньоєгипетських текстах йдеться про те, що цариця Нефертіті вмивалася медом з молоком, долоні натирала медом з воском, а стопи – прополісним маслом.
Найпростіший вид медової косметики – мед у чистому вигляді. Його можна застосовувати для очищення шкіри від бруду і токсинів, а також для тонізування, збагачення вітамінами та мікроелементами.
– Достатньо просто нанести мед на обличчя, – каже пані Марія. – Мед вбирається шкірою. Там, де пори закриті, на поверхні залишаються крапельки меду. Їх слід просто змити. При повторенні процедури пори очищаються, відкриваються, з кожним разом на поверхні залишатиметься менше меду, що не ввібрався.
Можна для цього користуватися медом зі столу, для більшого ефекту додавати інші компоненти.
– Я роблю маски з медом і глинами: чорною, червоною, зеленою. Різна глина для різної шкіри, – розповідає Марія Шотік. – Засіб, отриманий у такий спосіб, поєднує дію глини і меду. Добре поєднувати мед із морською сіллю – так роблять обгортання, пілінги після сауни. Для розщеплення жирів додають натуральну мелену каву. Вона до того ж надає шкірі легенького відтінку засмаги. До медово-кавового скрабу добре додавати олію виноградних кісточок.