Діву Марію, матір Ісуса Христа, особливо шанують у християнстві. Молитва до Богородиці – одна з обов’язкових щоденних молитов. А також Їй моляться у різних потребах. Особливо часто звертаються до Богородиці, коли просять захисту.
Її називають Царицею Небесною, Матір’ю Божою, Великою Святою та іншими титулами. Богородицю вважають заступницею та помічницею всіх людей. З нею пов’язано багато свят у християнстві та написана величезна кількість ікон, багато з яких вважають чудотворними. Молитва до Діви Марії є однією з головних християнських молитов.
- 4 листопада – День чудотворної Казанської ікони Божої Матері
У київському Софійському соборі зображення Діви Марії збереглося незмінним з ХІ століття. Там Богородиця намальована з піднесеними догори руками. Такий образ називають Орантою (“та, що молиться”).
Першим храмом, присвяченим Діві Марії в Україні була Десятинна церква, побудована у Києві у 986-995 роках. Її звів Володимир Великий, виділивши на будівництво десяту частину доходів. Тут була похована княгиня Ольга, Володимир Великий і його дружина Анна.
Яка насправді була на вигляд Діва Марія
За переказами, що зберіг церковний історик Никифор Калліст (XIV ст.), Матір Божа “була середнього росту, як інші кажуть, трохи вище середнього. Волосся золотаве, очі швидкі, з зіницями як би кольору маслини, брови дугоподібні і помірно чорні, ніс довгастий, уста квітучі, сповнені солодких промов. Лице не кругле і не гостре, але трохи довгасте. Кисті рук і пальці довгі…
Вона в бесіді з іншими зберігала благопристойність, не сміялася, не обурювалася, особливо ж таки не гнівалась. Була безкорислива, проста. Вона нітрохи про Себе не думала і, далека від зніженості, відрізнялася повним смиренням. Щодо одягів, які носила, Вона задовольнялася їх природним кольором, що ще і тепер доводить Її священний головний покров. Коротко кажучи, у всіх Її діях виявлялася особлива благодать».
За переказами Діонісія Ареопагіта, “у Неї не було нічого суворого в очах, нічого необачного в словах, нічого непристойного в діях: рухи тіла скромні, хода тиха, голос рівний. Тілесний вид Її був вираженням душі, уособленням чистот”.
- Молитва перед іконою «Неопалима Купина» за наших воїнів і міста, що під обстрілами
Молитви до Богородиці
Молитва до Богородиці “Радуйся”
Богородице Діво‚ радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти в жонах‚ і благословен плід утроби Твоєї, бо Ти породила Спаса душ наших. Амінь.
Під Твою Милість прибігаємо, Богородице Діво, молитвами нашими в скорботах не погорди, але від бід збав нас, Єдина Чиста і Благословенна.
Преславна Приснодіво Богородице, прийми молитви наші і донеси їх Синові Твоєму і Богові нашому, щоб спас задля Тебе душі наші.
Достойно є воістину величати блаженною Тебе, Богородицю, присноблаженну, і пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, тебе величаємо.
Ранкова молитва до Богородиці
Пречиста Діво Маріє! Зі світанком цього дня вдаюся під Твій Покров і як добра дитина, благаю Тебе: Матінко моя Небесна, заопікуйся мною! У Твої руки віддаю душу мою і тіло, – все моє життя. А Ти, добра Небесна Мати, будь найкращою Ненькою та Заступницею! Охороняй мене завжди сильним Твоїм Покровом у всіх небезпеках для душі і тіла.
Заступайся за мене у Твого Сина та Своїми молитвами зменшуй Його Святий Гнів з приводу моїх гріхів! Бо я добре знаю, що Ти, Царице Неба, завжди успішно допомагаєш усім тим, хто з довірою віддається під Твоє заступництво. І твердо вірю, що під Твоєю Святою Опікою легше зможу уникати всіх небезпек для душі і тіла, та виконувати Божу Волю, а після смерти осягнути вічне щастя на Небі. Амінь.
Молитва до Пречистої Діви
О, Пречиста Діво, Богородице, надіє всіх християн, що живуть на землі! Не відвертайся від мене грішного, бо я непохитно надіюсь на Твоє милосердя. Погаси в мені полум’я багатьох пристрастей моїх: запали моє жорстоке серце і мій холодний розум любов’ю до виконання заповітів Сина Твого і Бога нашого.
Викорени, Пречиста, з мого затьмареного розуму і з мого жорстокого серця безнадійність, недбалість, лінощі та безглуздя, і всі темні і брудні думки та наміри. Зціли, мої тяжкі духовні й тілесні рани, не попусти, щоб зло перемагало мене, і Твоїми материнськими молитвами прихили до мене милість Сина Твого, Господа нашого Ісуса Христа, бо Ти благословенна від усіх родів, і славиться пречисте ім’я Твоє на віки віків. Амінь.
Молитва про захист України
О Пречиста Діво, Мати Господа Всевишніх сил, Неба і землі козацької Царице, Богохранимого стольного града Києва і всієї держави нашої України-Руси – Всемогутня Заступнице! Прийми всехвальні й подячні піснеспіви ці від нас, недостойних рабів Твоїх, і піднеси молитви наші до Престолу Бога і Сина Твого, щоби був милостивим до неправд наших і послав благодать Свою до тих, хто шанує Всечесне ім’я Твоє і з вірою та любов’ю вклоняється благовісній іконі Твоїй.
О, Владичице Пресвята, змилуйся над немічними людьми твоїми, позбав нас зневіри, відчаю, гніву, ворожнечі, недовір’я, заздрощів, наклепу, ненависті, марнославства і гордощів бісівських, а відтак зглянься на всіх нас милістю Твого заступництва.
Підійми нас із глибини гріховної і просвіти сердечні очі наші, щоби бачити Спасіння. Будь милосердною і тут, і там: як на стороні земного буття, так і на Страшному Суді Сина Твого.
Ти після Бога перша наша Надія і Заступниця всіх, хто прибігає до тебе з вірою. Збережи соборність землі нашої Україно-Руської, покрий нас Святим Твоїм Омофором від зазіхання злих нечистих сил та усякого супостата, нехай буде в країні нашій правда Господня, та хай збережуться в народі нашому святодідівська мова та звичаї.
Бо молимося до Тебе Пречиста і Непорочна Діво як до Всемогутньої Заступниці та Винуватиці спасіння нашого і величаємо Святе та Величне ім’я Отця і Сина і Святого Духа в Троїці славимого і поклоняємого Бога, нині і повсякчас і навіки-віків. Амінь.