Усе більшої популярності у косметології набуває равликотерапія, під час якої равлики повзають по обличчю. Відвідувачі деяких салонів краси з обережністю ставляться до цієї процедури, адже не розуміють, чим корисні равлики для обличчя. Проте є й ті, хто вже познайомився із молюсками та переконався у користі процедур із черевоногими.
За словами косметологів, здатність равликів лікувати багато захворювань відома людям із древніх часів. У стародавньому Єгипті та Вавилоні молюск вважався символом вічності, а колумбійці для омолодження використовували слиз садового равлика Helix aspersa.
Згодом ці знання призабулися, і лише в 1980 році чилійські вчені змогли заново вивчити лікувальні властивості черевоногих і почали застосовувати равлики для обличчя, для проведення косметичних процедур.
Равлики роблять шкіру обличчя шовковистою
Як розповіла власниця одного із салонів краси у Нововолинську Олена Рибак, равликотерапія є особливою процедурою. Цей напрямок у косметології вже встиг отримати чимало схвальних відгуків.
– Багато жінок бояться равликів, особливо таких великих, як ахатина, і навіть не уявляють, яким чином живих молюсків можна використовувати в косметології. Можливо, більшість із них змінять свою думку, коли дізнаються, що равлики для обличчя допомагають розгладити зморшки, позбавляють від рубців, вугрової висипки, веснянок і пігментних плям, – пояснює Олена.
- Наношу це під очі ввечері, щоб розгладити зморшки та зволожити шкіру
– Равлик повзає хвилеподібними рухами, роблячи таким чином мікромасаж, який істотно активізує кровообіг. А слиз, що виділяється молюском, є дуже корисним для нашої шкіри. У ньому міститься природна речовина з сильною відновлювальною дією. Перевага терапії равликами – в тому, що весь цей слиз повністю вбирає шкіра. Одночасно равлики роблять ніжний пілінг обличчя.
Тому після «знайомства» із равликом шкіра стає підтягнутою і свіжою.
Окрім того, сеанси равликотерапії дозволяють досягнути приголомшливих результатів в естетичній косметології. Слиз равликів не викликає ускладнень, алергій – він може підійти навіть тим, хто відмовляє собі у спа-процедурах через певну хворобу.
- Домашні маски з медом підтягують шкіру обличчя та зміцнюють волосся
Як запускають равликів на обличчя
Перед сеансом равликотерапії обов’язково потрібно очистити ту ділянку тіла, де буде повзати равлик. Це потрібно для того, аби не нашкодити здоров’ю самого молюска. Під час процедури клієнт має лежати на масажному столі.
Равликів промивають теплою водою, а шкіру змащують натуральним зволожувальним засобом (наприклад, соком огірка). Тоді молюски пересуватимуться значно швидше. Після цього равликів садять на обличчя клієнта і залишають на кільканадцять хвилин. Під час повзання вони виділяють прозорий слиз без запаху, яким потім косметолог і проводить масаж протягом 15 хвилин, щоб корисні речовини швидше потрапляли в епідерміс. Слиз не змивають, а залишають – як маску – до повного вбирання.
Як пояснила Олена, догляд за равликами нескладний: досить купити звичайний акваріум, вистелити його дно, а верх закрити металевою сіткою.
Харчуються домашні «косметологи» в основному зеленню й овочами, зрідка яєчною шкаралупою. Слід не забувати про водні процедури, які так подобаються молюскам. Якщо піклуватися про равликів, вони віддячать тим самим.
Авторка – Тетяна ПАЛАЄВСЬКА