Сьогодні люди в більшості ситуацій описують свій емоційний стан як страх або тривога, таким чином збільшуючи інтенсивність своїх переживань. Але є різні стани переживань. І їх треба розрізняти, аби правильно людині допомогти вийти з цього стану.
Розібратися в тому, що може відчувати людина, допоможуть поради психотерапевтки Євгенії Войтович, які вона опублікувала у фейсбук-групі «Якісні медичні поради».
- Розгубленість – це почуття, яке з’являється в моменти прийняття рішень, коли є складність зробити вибір.
- Занепокоєння – це почуття, яке відчувають з приводу питань повсякденного характеру.
- Стан емоційного збудження може передбачати реакцію на приємні події та ті, де людина почувається некомфортно.
- Тривожність – це емоційне збудження, реакція на стрес. Залежить від сприйняття ситуації. Часто як наслідок самонавіювання та негативного мислення. Виражає відчуття невизначеності, очікування негативних подій, складність вибору.
- Тривога – це своєрідна система внутрішньої сигналізації на потенційну загрозу, передчуття. Ця емоція потрібна для захисту життя.
- Страх – це емоція, яка з’являється як реакція на пряму загрозу, необхідна для захисту життя. Передбачає вибір реакції: бий, біжи, замри.
- Фобія – це ірраціональний, інтенсивний і постійний страх, що викликається певними ситуаціями, діями, речами, тваринами або людьми. Основним симптомом цього розладу є надмірне й необґрунтоване бажання уникнути подразника, що відлякує.
- Паніка – це емоційний стан, який супроводжується інтенсивними тілесними симптомами, стан повної розгубленості, тривожності, викликаної справжньою чи уявною небезпекою.
- Жах – сильне негативно забарвлене почуття, стан переляку, пригніченість, заціпеніння, іноді тремтіння, відсутність активної реакції для усунення джерела страху.
Як пережити кризу та зберегти спокій, коли істерика, сльози, страх, тремтіння
Post Views: 33