Сьогодні багато людей оселилися у своїх друзів, родичів або просто знайомих. Ще більше — у центрах поселення в містах, де не проходять бойові дії. Велике скупчення людей часто може призводити до конфліктних ситуацій, особливо через те, що ми всі зараз перебуваємо в стресі та можемо переживати втрати.
Як організувати простір так, аби ужитися великою кількістю людей на одній території? Ось кілька правил, які ви зможете адаптувати до тих умов, у яких зараз опинилися.
- Дотримуйтеся розпорядку дня. Організуйте час так, щоби всі снідали, обідали та вечеряли в один час. Виходьте на прогулянки після прийому їжі, якщо це безпечно. Створіть маленькі ритуали, які будуть повторюватися щодня. Це допоможе й біологічному годиннику розуміти що відбувається, і жителям однієї оселі спланувати день.
- Визначте зони в оселі. Складіть правила щодо домашнього простору, щоб усі знали, що й де відбувається. Навіть якщо ви живете в однокімнатній квартирі, вам варто спробувати визначити зони «роботи», «відпочинку», «конфіденційності» та «взаємодії».
Коли ми всі перебуваємо в одному помешканні, важливо знайти можливість побути наодинці із собою. Зробіть невелику перерву і зробіть щось для себе — ведіть щоденник або дивіться серіал. - Допоможіть дітям адаптуватися. Важливо, щоби діти розуміли правила поведінки в оселі. Відповідальність батьків — донести ці правила та переконатися, що діти їх розуміють. Для дітей надзвичайно важливе дотримання режиму дня.
- Говоріть про речі, які вас турбують. Не замовчуйте події, які відбуваються, особливо при дітях: їм важливо пояснити чому ви виїхали з дому, чому ви вимушені ночувати в незнайомому місці та що насправді відбувається. Проте піклуйтеся про те, щоб обговорення війни не перетворювалося на токсичну розмову.
- Домовтеся про кодові слова або дії. Наприклад, слово «океан» може означати, що ви зараз хочете побути в тиші та просите залишитися наодинці. Або ж у вас облаштований так званий куточок інтроверта, де за замовчуванням можна посидіти й помовчати.
- Ставтеся одне до одного з добротою. Незалежно від того, з ким ви ділите простір, будь-які стосунки може покращити доброзичливість. Визнайте, що всі будуть відчувати певне напруження, але намагайтеся зберігати спокій та позитив: берегти психічне здоров’я також дуже важливо.
Як надати першу психологічну допомогу, якщо ви не психолог
Як швидко подолати тривожність. Хвилинна практика від відомого психолога
Post Views: 26