Цивільний шлюб – це коли жінка вважає, що вона заміжня, а чоловік, що вільний…

Цивільний шлюб – це союз жінки з низькою самооцінкою та чоловіка з низьким рівнем відповідальності.

Я співчуваю жінкам, які живуть в неофіційному шлюбі. А згідно зі статистикою, таких майже 46%. Я поясню чому чоловік не одружується і порекомендую способи це змінити. Ви ще сподіваєтеся, що це відбудеться само собою? Надія – не стратегія. Сімейне щастя потрібно будувати.

Отже, все починалося романтично. Або не дуже. Він вам подобався. Або не дуже. Але так чи інакше, ви погодилися жити разом, сподіваючись, що «не києм, то палицею», але в якийсь момент в чоловікові заговорить совість і він зробить пропозицію руки і серця. Жінка представляє, що чоловік прокинеться вранці і скаже собі: «Ось поруч зі мною спить жінка, з якою у мене є сеkс коли я захочу. Вона піклується про мене, готує їжу, пере, прасує одяг, прибирає будинок, робить масаж. При цьому я їй нічого не обіцяв і нічого не винен. Я вільний і якщо мені щось не сподобається або просто жовта вода в голову вдарить, я кину її та знайду собі іншу. І мені так зручно і комфортно, що давай-но я ускладню собі життя! Я одружуся з нею, щоб не бути вільним, щоб скувати себе юридичними, фінансовими і моральними зобов’язаннями. При цьому натомість я не отримаю нічого більше, ніж вже маю, а в разі розлучення понесу істотні фінансові збитки». 

Ви серйозно думаєте, що чоловік так міркує? Звичайно, ви розраховуєте, що «він порядний», що він одружується з почуття обов’язку (зауважте, не любові!). Але якщо він такий, що ж він відразу не одружився?

Відповідь: він вас не любить.

Якщо чоловік вас полюбив, він відразу заявить на вас права, потягне в РАЦС і зробить все, щоб ви дісталися тільки йому.

Цивільний шлюб – це життя під девізом «поживу безкоштовно з нею, поки не зустріну когось кращого». Чоловік не одружиться тому, то ви дозволяєте йому це. 

«Що змінить штамп в паспорті? Він нічого не означає. Це лише формальність», – часто чують жінки. Але це брехня. Штамп в паспорті означає багато чого.

Штамп в паспорті – це чоловіче рішення: «Я вибрав цю жінку і присвячую їй своє життя: свій час, свої сили, свої ресурси». І нехай шлюбна клятва – ритуал, чоловіче рішення за ним – реальне. Тепер він говорить собі: «Я одружений і маю поводитися відповідно: мені не можна фліртувати, я повинен йти після роботи додому, я повинен думати, щоб вистачило грошей на сім’ю». Він перестає шукати «інші варіанти». Вибір зроблений. Звичайно, це не гарантує його вірності на 100%. Але переступити через рішення йому буде вже набагато складніше. Приятелі називають його «одруженим», змінюється його статус на роботі, в чоловічих розмовах з’являються теми не зрозумілі холостякам.

Чоловіки не ненавидять шлюб, не бояться його всупереч жіночим міфам. До шлюбу з коханою жінкою вони прагнуть і віддають себе йому з радістю. Якщо чоловік боїться шлюбу, значить він не любить жінку. Це хоч і гірка, але правда. 

Штамп в паспорті – це ряд неприємних наслідків для чоловіка в разі розлучення: половину його майна забере дружина і діти, доведеться платити аліменти. Не схоже, що це “просто формальність”.

Штамп в паспорті не дасть вам відчуття любові, якщо його і не було. Але чи варто жити разом з чоловіком, який не любить? Але з іншого боку, штамп дасть відчуття захищеності, стабільності, відповідальності.

Штамп в паспорті – це вираз чоловічої любові. Пам’ятайте: чоловік говорить справами. Так що тут сперечатися! Ви прекрасно знаєте: якщо чоловік по-справжньому закоханий, він прагне якомога швидше привести свою обраницю під вінець, заявити всім оточуючим: «Це моя жінка. Я буду її захищати, її забезпечувати і тільки я маю право на її красу, на її ніжність і її любов». Ви згодні?

Чоловік не одружиться тому, що… Ти це йому дозволяєш. Все. Крапка. Немає більше ніяких причин.Якщо можна отримати «солодке» і не платити за нього, то чоловік буде користуватися цим без жодного докору сумління. Підкреслюю: очікування, що у нього прокинеться совість не приносять користі, адже він тобі не обіцяв одружитися. І навіть не обманював. Ну, майже не обманював.

Якщо у тебе був досвід співжиття з чоловіком без шлюбу, то ти пам’ятаєш, що він говорив на початку. Ця фраза завжди одна і та ж з невеликими варіаціями: «Зараз я не готовий до шлюбу. Мені потрібно… *довгий перелік безглуздих виправдань, починаючи з тривіальних* «розібратися в собі» і «стабілізувати своє фінансове становище», закінчуючи екзотичними «отримати благословення гуру». «Давай спробуємо бути разом, а потім подивимося». Знайомо?

Проблема в тому, що жінка чує не те, що має на увазі чоловік (взагалі жінки частіше вважають за краще додумувати, ніж сприймати прямо). Він каже: «Я хочу отримати від тебе сеkс, турботу, комфорт, твою молодість і красу, але не хочу платити своєю свободою саме тобі. Я поки покористуються тим, що ти мені даєш, але якщо мені перестане подобатися, то в будь-який момент ми розлучимося без всяких компенсацій і претензій»Жінка ж чує: «Мені потрібно розібратися зі своїми почуттями, забезпечити тобі вигідніші і комфортні умови і після цього я обов’язково на тобі одружуся». Чоловік дозволяє жінці так думати. Вона вірить, він користується. Кримінальний кодекс визначає шахрайство як розкрадання шляхом зловживання довірою. Що викрадає такий шахрай у тебе? Твій час, твої сили, твої дорогоцінні молодість і красу.

Підводимо підсумки: чоловік не одружується тому, що жінка йому це дозволяє. Чому жінки погоджуються на стосунки «Я йому все, а він мені, коли рак на горі свисне»?

Відповідь: страх, самотність, глибока невпевненість в собі, відчуття що «я не гідна любові і тому, хоч хто-небудь, хоч як-небудь, але нехай буде поруч».

Це жінки, недолюблені батьками, прихильні до створення залежних стосунків. Як говорить популярний нині колега Лабковский – «невротичні». І я погоджуся. Якщо жінка терпить принизливе ставлення «почекай, поки я не вирішив», та ще й виправдовує його, тут явні психологічні проблеми. Психологи знають: найміцніші союзи – садо-мазохістські. Не тому, що щасливі. А тому, що вийти з них партнери не можуть: Жертва отримує підтвердження, що вона не варта кращого, Переслідувач мстить Жертві за свій біль, випробуваний в минулому, як правило від батьків. Вони потрібні одне одному. Тому цивільні шлюби тягнуться, тягнуться, тягнуться… Чоловікові нудно й сумно, жінці страшно і боляче, але розійтися не можуть – невротичний зв’язок. Грають в розійшлися, зійшлися, розійшлися, зійшлися.

Так ж що робити жінці? Ось план:

1. Перестати собі брехати. Усвідомити свої справжні потреби і емоції. Можливо вони глибоко заховані всередину, але без контакту з ними неможливо відчуття цілісності, ресурсу, набуття сили на зміни.

2. Підготуватися до кризи: знайти союзників, місця безпеки. На початку буде погано. Потім нестерпно. Багато доходять до цієї точки і повертають все назад тому, що не підготувалися: не знають що робити, від кого отримувати підтримку, як себе вести. Потрібні союзники: подруги, які будуть за тебе, психолог, який допоможе вибрати правильну лінію поведінки.

3. Позначити межі. «Дорогий, ти сильний чоловік, я полюбила тебе за це і за це. Разом з тим, я відчуваю тривогу і занепокоєння тому, що ти поки, що не підтвердив серйозність своїх намірів діями. Ти зробиш мене щасливою жінкою, коли одружишся зі мною. Це моя потреба. Давай обговоримо з тобою дату весілля? Як ти у цього ставишся?»

4. Позбавити цінності. Зустрівши опір (що очікується), потрібно оголосити «мораторій на стосунки». Це означає, що ти йдеш від нього на місяць. Психологія така, що чоловік усвідомлює цінність тільки, коли позбавляється її. «Що маємо не бережемо, втративши плачем». Поверніться до початку. Чоловік повинен повернутися до життя холостяка: сам собі готувати, прибирати, прати, прасувати. Позбав його комфорту, регулярного легкодосягаємого сеkсу. Тоді він почне оцінювати те, що мав і стане перед вибором, варта ти його боротьби, чи ні.

Мораторій не може бути ніяк менше місяця – це пов’язано з психічними процесами: перший тиждень чоловік буде насолоджуватися свободою, на другий – занудьгує, на третій – вмовлятиме повернутися, на четвертий – буде брати в облогу як палкий Ромео. Тоді час переходити до 5 пункту.

  • А якщо не буде? Тоді ти абсолютно точно дізнаєшся, що ти для нього не уявляєш цінності, боротися він за тебе не буде. Одягай гарну сукню і знайди собі гідного.

5. Перемога. Якщо він на колінах просить повернутися. І ти вже готова. Але рано. Тому, що дуже скоро все повернеться на круги своя. Умовою твого повернення повинна бути призначена дата весілля, підписана Сімейна Конституція – документ, за яким будуть будуватися ваші стосунки.

Тобі здається це складним? А ти коли-небудь отримувала щось цінне легко?

Психолог – Олександр Шахов

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook